کد خبر: 17844

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۱:۲۰

کنایه آملی لاریجانی به هاشمی

تیتر 3 » رئیس دستگاه قضا با اشاره به نقش بصیرت در فهم فتنه دشمن گفت: آیا مسئولی که بعد از سالها در انقلاب، در وسط میدان فتنه، نامه بی سلام به رهبری می فرستد، ماجرا را فهم کرده است یا شما فهم کرده اید که بی هیچ چشمداشتی، بی هیچ طمعی و غریبانه پا در میدان گذاشته و بساط فتنه را جمع کردید؟

به گزارش تیتر ۳ » رئیس دستگاه قضا با اشاره به نقش بصیرت در فهم فتنه دشمن گفت: آیا مسئولی که بعد از سالها در انقلاب، در وسط میدان فتنه، نامه بی سلام به رهبری می فرستد، ماجرا را فهم کرده است یا شما فهم کرده اید که بی هیچ چشمداشتی، بی هیچ طمعی و غریبانه پا در میدان گذاشته و بساط فتنه را جمع کردید؟
 
آیت الله آملی لاریجانی در همایش یوم الله ٩ دی و یادواره شهدای روحانی آمل که امشب(نهم دی ماه) در مصلای این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان، ٩ دی را روز بصیرت نامید و اظهار کرد: درروز ۹ دی بصیرت مردم عزیز در منطقه و در کل کشور بساط فتنه را جمع کرد.
رئیس قوه قضائیه افزود: فتنه گران در درون کشور با بهانه های واهی و با ادعای صیانت از آرای مردم می خواستند رای مردم را تصاحب کنند و مسیر انتخابات را عوض نمایند و قطعا پشت سر این فکرها اهداف دیگری هم نهفته بود.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: فتنه گران با ادعای دمکراسی به دنبال خودکامگی بودند؛ دمکراسی ساز و کارهای خودش را دارد. کسی که وارد انتخابات می شود، یعنی اصول انتخابات و نظام را پذیرفته است. نظام برای انتخابات و برای شکایات از انتخابات قانون دارد.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: آن زمان بنده در شورای نگهبان بودم. ما به این مدعیان تقلب در انتخابات گفتیم: شما شکایت دارید، حسب قانون رسیدگی به آن طریقه دارد و ما حاضر هستیم درصدی از صندوق ها را به صورت رندوم و انتخابی باز کنید و اگر آنچه که شما ادعا می کنید، آن بود، تمام صندوق ها را بازکنید. شورای محترم نگهبان به کسی تعهد خاصی نداده است؛ الا عمل به قانون.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قانون برای تخلف در انتخابات مسیر تعیین کرده است، گفت: بعد از انتخابات جلسه ای خدمت مقام معظم رهبری تشکیل شد و با درایت ایشان، نمایندگان این آقایان دعوت شدند و در آن جلسه شرکت کردند تا حرف آنها شنیده شود. بنده نیز از طرف شورای نگهبان در این جلسه حضور داشتم که همین مطلب را در آنجا نیز عرض کردیم و عنوان کردیم که شورای نگهبان حاضر است چنین اقدامی را انجام دهد که آنها نپذیرفتند.

رئیس قوه قضائیه افزود: برخی از نمایندگان آنها در همان جلسه گفتند ما نمی گوییم  که آراءِ ریخته شده در صندوق ها متقلبانه است؛ بلکه می گوییم از بعضی از امکانات استفاده شده و داستان را پیچاندند؛ داستان فراتر از این حرفها بود و بحث تقلب بهانه بود.

آیت الله آملی لاریجانی یادآور شد: امروز که به عقب بر می گردیم و به حمایتی که کشورهای غربی از این فتنه گران کردند، نگاه می کنیم، می بینیم آنها عده ای را به خیابان ها کشاندند و می خواستند نه از راههایی که مدعیان دموکراسی ادعا دارند، بلکه با زور انتخابات را به مسیر دیگری ببرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز برای این حرکتها تحلیل ها روشنی وجود دارد، افزود: آمریکایی ها در آن روز به حمایت از فتنه گران آمدند و گفتند ما حامی شما در خیابان ها هستیم. وزیر خارجه آن روز آمریکا به حمایت از فتنه گران پرداخت و به صراحت این موضوع را اعلام کرد و بعدا ناراحت بود که چرا ما از اینها کم حمایت کرده ایم. رئیس جمهور فرانسه و کشورهای دیگر اروپایی نیز از اینها حمایت کردند.

رئیس دستگاه قضا به پشت پرده حمایت این کشورها از اغتشاشگران اشاره کرد و گفت: اینها یک مدل داشتند و می خواستند انقلاب های رنگین را در ایران پیاده کنند. دلیل استفاده از این الگو این بود که درکشورهای اطراف ما این مدل را به کار بردند و گمان می کردند که با این انقلاب های رنگین نیز می توانند در کشور ما هم کودتایی به راه بیندازند. در یکجا بنفش بود، در جای دیگر نارنجی و در کشور ما می خواستند نوار سبز را حاکم کنند و انقلاب سبز راه بیندازند؛ ولی اینها انقلاب اسلامی و مردم ما را نشناخته بودند.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: اینها عمق ایمان مردم ما را نشناخته بودند و عمق وفاداری مردم به نظام، ولایت فقیه و ولی فقیه زمان را نمی دانستند و مشکل غربی ها همین است، منتهی برای کشور هزینه درست کردند و این از سیئات بزرگ فتنه گران است که برای نظام هزینه درست کردند. غربی ها فکر کردند که در میان مردم شکاف افتاده است و مسئولان آمریکایی گفتند حالا که این شکاف وجود دارد وقت فشار آوردن به این نظام است تا از درون فرو بپاشد؛ لذا تحریم ها را تحمیل و تشدید کردند؛ اما این را نخوانده بودند که مردم ما، مردم شهادت دیده هستند؛ مردم جهادند و با جهاد عمری را سر کرده اند و از این حرفها نمی هراسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بصیرت مردم به میدان آمد و بساط فتنه را جمع کرد، اظهار کرد: اینها خیلی برنامه داشتند و امروز معلوم شده است که اینها چه برنامه هایی داشتند. در کشورهای دیگر با چند حرکت یک نظام را عوض می کنند و حکومت هایی را که حسب قانون سر کار است،سرنگون می کنند. مسئولین آمریکایی در میان مردم منطقه و عده ای که در برخی کشورها تظاهرات کردند، حضور پیدا کرده و می گفتند ما با شما هستیم و علیه نظام  آن کشور حرف هایی می زدند و رئیس جمهور را برکنار می کردند. ازهزاران کیلومتر آنطرفتر می آمدند و می گفتند ما باشما هستیم. در جمهوری اسلامی هم می خواستند همین مدل را پیاده کنند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود که با تکبیر حاضرین در جلسه همراه شد، ادامه داد: همزمان با جریان فتنه تمام بوق های تبلیغاتی غرب علیه این مردم بسیج شد، بسیاری از رسانه های غربی میزان پخش برنامه های فارسی شان را افزایش دادند و اتفاقات را بصورت لحظه ای گزارش می دادند که در فلان خیابان شورش شده تا نشان دهند که در کشور آشوب است؛ اما مردم به صحنه آمدند و بساط اینها را جمع کردند و این یک حقیقت بزرگ است که هر کجا بصیرت مردم نقش داشت، بساط فتنه ها جمع شد.

رئیس دستگاه قضا بصیرت را نعمت الهی دانست و تصریح کرد: خداوند به شما مردم بصیرت داده است و از خیلی از مسئولان جلوتر هستید. شما مردم، دشمن، فتنه دشمن، مسیر دشمن و ابزارهای دشمن را درک و فهم کردید؛ اما گاهی مسئولین کوتاه آمدند و کم آوردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آیا مسئولی که بعد از سالها در انقلاب، در وسط میدان فتنه، نامه بی سلام به رهبری می فرستد، ماجرا را فهم کرده است یا شما فهم کرده اید که بی هیچ چشمداشتی، بی هیچ طمعی و غریبانه پا در میدان گذاشته و بساط فتنه را جمع کردید؟

آیت الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: بعضی در زمانی که باید کنار و حامی رهبری می بودند، نامه بی سلام نوشتند! چطور انسان می تواند باور کند که اینها نعمت بصیرت را دارا بودند.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مردم تصریح کرد: بصیرت مال شماست که بدون چشمداشت و بدون پست و مقامی برای رضای خدا و حمایت از ولی بصیر زمان پا در رکاب گذاشتید و خداوند شما را مورد عنایت خاصه قرار داد و خواهد داد که این مصداق جهاد است.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: جهاد همیشه شمشیر زدن نیست؛ بلکه بموقع دشمن را شناختن، بموقع ضربات دشمن را شناختن و حمایت از ولی زمان جهاد است و اینطور نظام اسلامی امروز  علیرغم همه دشمنی ها مقتدرتر از هر زمان در منطقه می درخشد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به بیان شاخصه های بصیرت پرداخت و اظهار کرد: بصیرت در فهم حلال و حرام و معارف الهی کاربرد دارد و نوع دیگری از بصیرت که در مقام اجرا خود را نشان می دهد، شناخت انحرافات و فتنه هاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در تبیین این مولفه از بصیرت تصریح کرد: شناخت انحرافات، فتنه ها و شناخت دشمن در زمان خودش و همچنین شناخت راه دفع دشمن، بصیرت عظیمی است. همیشه اینطور نیست که حق و باطل روشن باشد و فتنه از همین جا برمی خیزد که گرد و غبار، حق و باطل را می پوشاند.

رئیس دستگاه قضا افزود: فتنه فضای مه آلود درست می کند تا حق و باطل گم شود و در اینجا فقط موهبت الهی است که مومن را در مسیر صحیح می اندازد و او را به راه درست و روشن هدایت می کند.

آیت الله آملی لاریجانی یادآور شد: در زمان امام علی (ع) آنقدر تبلیغات سوء اثر کرده بود که عده ای می پرسیدند: مگر علی نماز می خواند؟! و این حرف ها را در مورد کسی می زدند که اسلام از زمان شکل گیری اش مرهون او بود و تقوای او بی مانند بود. در دوره فتنه نیز همینطور بود. رسانه های بیگانه و بیش از ۱۰۰ رسانه فارسی زبان و کانال های مسموم ماهواره ای به قصد این اقدامات ایجاد شدند تا فضای کشور را از این طریق مسموم کنند و امروز نیز همین گونه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در فتنه فضا را آنقدر غبار آلود کردند تا نتوان حق و باطل را تشخیص داد و اینجاست که موهبت الهی و بصیرت به داد انسان می رسد و موهبت خداست که انسان را نورانیت می بخشد تا بتواند حق را از باطل تشخیص دهد.

رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: برادران و خواهران گرامی به هوش باشید! این سرمایه های عظیم انقلاب گاهی در تیررس دشمن قرار می گیرد. پس خودتان را و اهل خانواده تان از این موضوعات برحذر داشته باشید. این کانال های مسموم، تیرهای دشمنان و شیطان هستند که علیه اسلام و ارزش های اخلاقی رها می شوند.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: دشمنان فهمیده اند تا زمانی که ایمان در قلب های شماست و تا زمانی که شما به سمت ارزش های الهی رهسپار هستید، این کشور بیمه شده است و تا زمانی که بصیرت در میان شماست، این کشور قابل تسخیر نیست؛ لذا از راه دیگر وارد شدند و دیگر به دنبال این نیستند که با جنگ سخت و نیروی نظامی وارد کشور شوند؛ بلکه دنبال جنگ نرم از طریق نفوذ در خانه ها هستند.

وی افزود: دشمنان امروز به دنبال نفوذ در خانه ها، نفوذ در درون خانواده، نفوذ در افکار فرزندان و به هم ریختن نظام ارزشی هستند؛ پس لازم است همه به هوش باشیم؛ چرا که راه شیطان عجیب است و اینها شیطان مجسم زمان ما هستند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: دشمنان با راه اندازی این کانال های مسموم ماهواره ای دائما فیلم هایی را پخش می کنند و قصد دارند ارزش های دینی و اخلاقی را در میان شما مورد هجوم قرار دهند تا گناه و معصیت را طبیعی جلوه دهند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: خدا می داند که غرب امروز در منجلاب خودش فرورفته است و حال دارد این نسخه های فاسد را برای ما می پیچد؛ پس باید بهوش باشیم و به خداوند متعال پناه ببریم. در ادعیه به ما یاد داده اند که از خداوند، بصیرت بخواهید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: روایت جالبی در اصول کافی وجود دارد که بر مداومت بر آن بعد از نماز صبح و مغرب تاکید شده است و آن این است که می فرماید:”اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُک بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ عَلَیک صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْبَصِیرَهَ فِی دِینِی وَ الْیقِینَ فِی قَلْبِی وَ الْإِخْلاصَ فِی عَمَلِی وَ السَّلامَهَ فِی نَفْسِی وَ السَّعَهَ فِی رِزْقِی وَ الشُّکرَ لَک أَبَداً مَا أَبْقَیتَنِی”

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: در میانه این دعا به بصیرت اشاره دارد و تصریح کرده که خداوند بصیرت در دین را به ما ارزانی کند. بصیرت در دین شعبی دارد. فهم توحید، معاد، حلال و حرام و شناخت فتنه های دشمن و فتنه هایی که انسان را از دین منحرف می کند، از شعبه های بصیرت در دین است.

رئیس قوه قضائیه گفت: امام علی (ع) می فرماید شیطان تمام عزمش را جزم کرده است و تمام پیاده نظام و سواره نظام خود را جمع کرده است و در مقابل این شیطان راه نجات بصیرت است و بصیرت انسان است که کارگر است. باید به درگاه الهی پناه ببریم تا این بصیرت هر روز بر ما بتابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانیت شهرستان آمل اظهار کرد: فیض شهادت عنایت خاصی از ناحیه حق تعالی است که آسان و ارزان صورت نمی گیرد و تا استعداد و آمادگی برای جلب عنایت حق تعالی پدید نیاید، چنین عنایت خاصی نخواهد شد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه شهادت و جهاد در راه حق تعالی بزرگترین سعادت بشری است ، افزود: تا حقیقت شهادت بر انسان معلوم نباشد و نورانیت این مقام را درک نکند، قدر آن شناخته شده نخواهد بود.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به آیه شریفه ۱۱۱ از سوره مبارکه توبه اظهار کرد: خداوند در این آیه شریفه می فرماید: “إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاهِ وَالْإِنْجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِکُمُ الَّذِی بَایَعْتُمْ بِهِ وَذَلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ”. بر اساس این آیه حق تعالی معامله با شهید را موجب بشارت می داند و در ازای جان و مال که بالاترین دارایی شخص است، بهشت و مقامات بهشتی را به شهید ارزانی کرده است و آن را معامله ای محسوب دانسته که در آن فوز عظیم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: بر اساس این آیه این وعده الهی است که کسانی که در راه خدا جهاد می کنند و کشته می شوند و کفار را به هلاکت می رسانند، در ازای این جهاد بهشت حق تعالی را دارند و البته مراتبی از بهشت را که در آن فوز عظیم است.

رئیس دستگاه قضا در تفسیر “فوز عظیم” در این آیه بیان داشت: فوز عظیم برای هر فرد بهشتی صدق نمی کند؛ این مرتبه به انسانهایی ارزانی شده که استعداد این حقیقت را دارند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود:  در سوره مبارکه آل عمران هم خداوند می فرماید: “وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ”. این آیه شریفه، بصراحت می فرماید از کسانی که در راه خدا شهید می شوند، به عنوان مردگان یاد نکنید و در حق آنها چنین گمانی مبرید؛ بلکه کسانی که در راه خدا شهید شوند، زنده هستند و نزد خداوند روزی دارند و به آنچه که خداوند از فضل خود نصیبشان می کند، بشارت دارند و خوشحال هستند.

آیت الله آملی لاریجانی آیاتی که بر حیّ بودن شهید دلالت دارد را مورد اشاره قرار داد و گفت: این آیات جای تأمل و تعمق دارند. ما انسانها در حجاب هستیم و وقتی از خودمان در حجابیم، نمی توانیم تشخیص دهیم  انسانی که به اختیار خود تمام داراییش را تقدیم حق تعالی می کند، چه حیاتی پیدا می کند و تا چشم انسان باز نشود، نمی تواند این حقیقت را درک کند که حیّ بودن شهید یعنی چه.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: ما از حقیقت خودمان در غفلت هستیم؛ آنوقت چطور می توانیم نورانیت انسانهایی را که خداوند آنها را “عندالله یرزقون” می نامد درک کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی بر لزوم باور مقام شهید تاکید کرد و گفت: باید مقام شهید را باور کنیم و سر تکریم نسبت به مقام شهدا فرود آوریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی از خانواده های شهدا اظهار کرد: خانواده شهدا که شهید را در این مسیر همراهی کردند، نورانیت عوالم شهدا را شامل حال خود کردند و برکت و عواطف و رحمت الهی شامل حال آنها می شود.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه تاریخ انقلاب نشان داده است که هر کجا شهید و جهاد فی سبیل الله وجود دارد، ثمره آن پیروزی است، افزود: انقلاب اینگونه پیروز شد و از مراحل دشوار انقلاب با شهادت و جهاد فی سبیل الله عبور شد.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: امروز کشور نورانی امام زمان (عج) قدرت منطقه است و علیرغم تمام دشمنی ها که در طول انقلاب با این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران شد، به برکت اسلام و خون شهیدان حرف اول را در منطقه می زند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: ما می دانیم که دشمنان جمهوری اسلامی و خصوصا شیطان بزرگ آمریکای خبیث در طول این ایام با ملت ما چه کردند و امروز منافقینِ دیروز با جمعی از ضد انقلاب ها برای رئیس جمهور آمریکا نامه می نویسند که باز هم این ملت را تحریم کنید؛ یعنی خباثت خائنان داخلی با دشمنی دشمنان بیرونی توأم شده است تا به این کشور فشار وارد کنند؛ اما این ملت تا زمانی که شهادت و جهاد فی سبیل الله دارد، با استقامت خواهد ایستاد و توان جمهوری اسلامی قابل شکست نیست. امروز جمهوری اسلامی ایران از هر زمان دیگری در منطقه مقتدرتر است و مسلمانانی که تحت ظلم هستند، پناه آنها جمهوری اسلامی است.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس موازین الهی و ارزش های اخلاقی به ندای “یاللمسلمین” همه مظلومین جهان جواب می دهد و در حدی که توان دارد، به آنها کمک می کند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: درعراق و سوریه به خواست دولت های این کشورها مستشاران ما حضور پیدا کردند و امروز شهر حلب به یمن جهاد جهادگران جمهوری اسلامی و برادران سوری آنها آزاد شده و سربلند ایستاده است که کم چیزی نیست.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: علیرغم همه دشمنی ها که در کشورهای غربی و حکومت های مرتجع منطقه علیه کشور ما وجود دارد، تا زمانی که جهاد فی سبیل الله یک ارزش برای مردم عزیز ماست و تا زمانی که مستظهر به حبّ اهلبیت(ع)هستیم، جمهوری اسلامی ایران پناه همه مسلمانان در منطقه است و انشاء الله این کشور بیمه است و خطری آن را تهدید نمی کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو