کد خبر: 10558

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۹

آیت الله نورالله طبرسی

کم‌رنگ کردن مراسم سوگواری محرم و صفر از اهداف دشمنان اسلام است

تیتر 3 » عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر تقویت وحدت در جامعه دینی گفت: انقلاب اسلامی ایران با پیروی از قیام خونین امام حسین(ع) شکل گرفت و کم‌رنگ کردن مراسم سوگواری محرم و صفر از اهداف دشمنان اسلام است.

آیت الله نورالله طبرسی

به گزارش تیتر ۳: آیت الله نورالله طبرسی بعد از ظهر امروز در جمع عزاداران تاسوعای حسینی در مصلای آیت‌الله خامنه‌ای نیروی انتظامی مازندران اظهار داشت: احیای نهضت امام حسین (ع) مایه بقا و پایداری جمهوری اسلامی ایران بوده و عاشورا نماد ایستادگی حق در مقابل باطل است.

وی افزود: دو نوع حقیقت در عالم هستی وجود دارد و آن شامل، حقیقت زمانی بوده که در یک برهه از زمان اتفاق می‌افتد و آثار آنان سریعا فراموش می‌شود و حقیقتی دیگر به نام حقیقت ابدی وجود دارد که همانا و همواره در بستر زمان وجود دارد.

طبرسی ماه محرم را حقیقتی ماندنی و جاودانه دانست و گفت: تا زمانی که انسان بر روی کره زمین زندگی می‌کند ماه محرم در حال جوشش است و پیامبر گرامی اکرم (ص) و امام حسین (ع) در این زمینه سند ارائه کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: امر به معروف و نهی از منکر از اهداف مهم قیام سالار شهیدان(ع) بوده و ما باید در هفته امر به معروف و نهی از منکر وحدت را که بزرگ‌ترین معروف است نشر و گسترش دهیم.

امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: امروزه ما باید الگوی سبک زندگی اسلامی را از مکتب عظیم عاشورا فرا بگیریم و چرا که جامعه به ظاهر کوچک عاشورا برای تمامی جوامع بشری در همه زمینه‌ها الگو دارد که ماموران انتظامی در انقلاب و جنگ تحمیلی نمونه‌های بسیاری از این الگو‌ها را دیده اند.

وی با بیان اینکه شهدای ۱۳ ساله ما حضرت قاسم را الگوی خود قرار دادند افزود: جوانان حضرت علی اکبر(ع) را و میانسالان از حضرت  سیدالشهدا(ع) و نظامیان ما از حضرت ابوالفضل العباس (ع) و پیران ما ” حبیب بن مظاهر” را الگوی خود قرار دادند.

طبرسی، افزود: انقلاب اسلامی ایران با پیروی از قیام خونین امام حسین(ع) شکل گرفت و کم‌رنگ کردن مراسم سوگواری محرم و صفر از اهداف دشمنان اسلام است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند” امنیت رکنی اجتماعی است و نیروی انتظامی باید این امنیت را تامین کند ” افزود: امروز ماموران ناجا در بین مردم دارای محبوبیت زیادی هستند و مردم به ماموران اعتماد پیدا کردند و مورد اعتماد جامعه هستند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو