کد خبر: 20011

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۹:۰۵

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران:

کمک دولت به باغداران خسارت دیده استان مازندران هفته آینده پرداخت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران با اشاره به اختصاص تسهیلات بلاعوض و اعتباری به باغداران خسارت دیده استان گفت: کمک دولت به باغداران خسارت دیده مازندران از هفته آینده پرداخت می‌شود.

تیتر ۳: دلاور حیدرپور در نشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجر اظهار داشت: فعالیت جهاد کشاورزی استان در حوزه اقتصادی رشد خوبی یافته است.

 

وی افزود: در حوزه پشتیبانی دولتی برای ارتقا شاخص‌های تولیدات کشاورزی مازندران توانستیم هفت میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داشته باشیم.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران با اشاره به خسارت ۹۰۰ میلیارد تومانی برف امسال به بخش کشاورزی استان تصریح کرد: امیدواریم تا هفته آینده اعتبار کمکی بین کشاورزان به صورت بلاعوض و تسهیلاتی تخصیص یابد.

 

حیدرپور با بیان اینکه امیدواریم تسهیلات خسارت دیدگان در بهمن ماه و اسفند به آنان پرداخت خواهد شد افزود: در سال جاری وضعیت تولیدات ما خوب بوده و برنج ۸ تا ۱۰ درصد افزایش تولید داشتیم.

 

وی با اعلام اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون بخش کشاورزی در مازندران تخصیص یافته است گفت: هزار و ۸۴۳ دستگاه ماشین آلات کشاورزی مازندران مکانیزه می‌شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افتتاح ۴۳ پروژه با ۳۱۱ میلیارد ریال اعتبار در بخش‌های زیربنایی، تولیدی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در ۹۹ روستای استان اجرا و دو هزار و ۹۰۰ خانوار مازندران بهره‌مند خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه مرکبات مازندران بسیار سالم بوده و بخش کمی از پرتقال استان خسارت دیده است افزود: تنها ۳۰ درصد از باغات مرکبات استان بر اثر باغات مرکبات خسارت دیده است.

 

حیدرپور با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی موجود در استان آمادگی را در شرایط بحرانی برای تبدیل و فرآوری مرکبات استان نداشته است، گفت: برای نوسازی صنایع موجود استان از اعتبارات ملی بهره‌مند خواهیم شد.

 

وی با بیان اینکه دور ریز مرکبات پوسیده در رودخانه را تکذیب می‌کنم افزود: مرکبات نیمه فاسد را در قالب فرآوری دریافت کردیم.

 

حیدرپور با اشاره به اینکه از رونق بازار مرکبات و بخش کشاورزی در استان حمایت می‌کنیم تصریح کرد: مازندران آماده تامین مرکبات شب عید را از طریق شمال و جنوب کشور هستیم و وزارت جهاد کشاورزی به شدت مقابل واردات ایستاده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در تلاش هستیم تا واردات پرتقال به کشور صورت نگیرد افزود: باید زمینه را برای حمایت بیشتر از تولید اقدام کنیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو