کد خبر: 1967

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۲ - ۵:۴۵

کلایی: آلودگی شیمیایی و میکروبی در آب بهشهر وجود ندارد

  به گزارش شرق پرس، محمد جواد كلايي بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي بهشهر اظهار داشت: ...

 

مسئول بهداشت محیط ومعاون اجرایی شبکه بهداشت و درمان بهشهرگفت: آلودگی میکروبی و شیمیایی آب در بهشهر نداریم و بهداشت آب در حد استاندارد است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد و شهروندان با خیال آسوده آب مصرف کنند.

 

به گزارش شرق پرس، محمد جواد کلایی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بهشهر اظهار داشت: استفاده از دستگاه تصفیه آب برای آب شرب در بهشهر مورد تایید ما نیست چرا که فاکتورهای آب سالم در بهشهر وجود دارد و مشکلی در این رابطه نداریم

وی افزود: آب شهر بهشهر مشکلی ندارد و در برخی از موارد مشاهده املاح در آب ناشی از لوله کشی های قدیمی در منازل و یا کوچه ها است که باید علت یابی شود.

کلایی یادآور شد: در برخی از روستاهای شهرستان بهشهر اب شرب روستایی به بخش آب و فاضلاب واگذار نشده که در حال رایزنی با آب و فاضلاب در این راستا هستیم.

معاون اجرایی شبکه بهداشت و درمان بهشهر گفت: ۹۹ درصد مشکلات آب شهرستان بهشهر با کلزنی مناسب حل می شود و مشکل آلودگی  در آب بهشهر وجود ندارد و در برخی از روستاها درصد کمی آلودگی به دلیل استفاده از آب چشمه و عدم استفاده از کلر وجود دارد.

وی اضافه کرد: در مجموع آب سطح شهرستان بهشهر، با هر کیفیتی اگر کلر زنی مناسب انجام شود مشکلی برای مصرف ندارد.

کلایی با بیان اینکه در بارندگی ها آلودگی آب در روستاهایی که از آب چشمه استفاده می کنند بالاست یادآور شد: باید در این رابطه هر چه سریعتر این روستاها به شبکه آب و فاضلاب روستایی بپیوندند و استفاده از چاه ذخیره را هم در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: بهسازی چشمه ها در روستاها به دلیل وجود حیوانات در روستاها نیز مورد توجه جدی قرار گیرد.

کلایی با اشاره به اینکه در ۶ ماه اول سال، شاید کمبود آب در شهرستان همچون سالهای گذشته وجود داشته باشد یادآور شد: باید در این رابطه نیز از هم اکنون برای بهسازی شبکه آبرسانی و ذخیره آب وارد عمل شویم.
مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو