کد خبر: 3885

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۷

کلاهبرداری ۴۰۰ میلیونی خواستگار هزار چهره

  شرق پرس:  وقتی پلیس این مرد را دستگیر کرد، مشخص شد که وی با فروش کارت‌های هدیه و بن‌های خرید جعلی نیز ...

 

خواستگار کلاهبردار با فریب دختر جوان، مغازه‌های پدر او را فروخت و ۴۰۰ میلیون تومان به جیب زد.

 

شرق پرس:  وقتی پلیس این مرد را دستگیر کرد، مشخص شد که وی با فروش کارت‌های هدیه و بن‌های خرید جعلی نیز دست به کلاهبرداری‌های میلیونی از طعمه‌هایش می‌زد.

اواخر سال گذشته با شکایت مرد میانسالی در اداره آگاهی شهرستان گرگان، کارآگاهان در جریان فعالیت یک کلاهبردار حرفه‌ای قرار گرفتند.

شاکی گفت: چند وقت پیش متوجه شدم که دخترم با جوانی به نام حمید آشنا شده است. وی از دخترم خواستگاری کرده و با چرب‌زبانی توانسته بود اعتماد او را جلب کند. این پسر جوان با فریب، مدارک و اسناد ۳باب از مغازه‌های مرا از دخترم گرفته بود به این بهانه که می‌خواهد با استفاده از آنها وام میلیونی بگیرد و سودش را به دخترم بپردازد.

دخترم که حرف‌های این مرد را باور کرده بود، بدون اینکه مرا در جریان قرار دهد، این اسناد را در اختیار جوان شیاد قرار داده و مرد جوان نیز همه اسناد را به نام خودش منتقل کرده بود.

 شاکی افزود: زمانی در جریان این موضوع قرار گرفتم که پسر کلاهبردار مغازه‌هایم را فروخته بود. ارزش این سه‌مغازه در حدود ۴۰۰میلیون تومان بود و جوان شیاد پس از فروش آنها متواری شده بود. با این شکایت، تیمی از مأموران پلیس آگاهی استان گلستان تحقیقات برای شناسایی و دستگیری خواستگار فراری را آغاز کردند.

آنها در جریان بررسی‌های اطلاعاتی ردپای متهم را در پایتخت به‌دست آوردند. با این سرنخ وی که با پول‌های شاکی اقدام به خرید آپارتمان در تهران کرده بود، در یک عملیات ضربتی دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره آگاهی استان گلستان منتقل شد. همزمان با ورود او به اداره آگاهی چند نفر که برای شکایت به اداره پلیس رفته بودند با دیدن وی مدعی شدند که او همان کسی است که سرشان کلاه گذاشته بود.

به این ترتیب راز کلاهبرداری‌های دیگر این مرد نیز فاش شد. یکی از مالباخته‌ها در توضیح ماجرا گفت: این مرد به بهانه فروش کارت‌های هدیه و بن‌های مراکز خرید و فروشگاه‌های مختلف از شرکت ما کلاهبرداری کرد. وی خودش را مدیر یک شرکت معرفی کرد و تعداد زیادی از این کارت‌ها را به من و همکارانم فروخت اما وقتی برای خرید رفتیم، متوجه شدیم که همه کارت‌ها و بن‌ها جعلی است.

وی افزود: امروز برای پیگیری شکایت به اداره آگاهی آمدیم که متهم را به‌صورت کاملا اتفاقی در اینجا دیدیم. با افشای این حقیقت مشخص شد که متهم اهل یکی از شهرهای شمال شرق کشور است که مدتی قبل به شهر گرگان رفته و با مدارک جعلی یک شرکت تاسیس کرده بود. این مرد جوان از شرکت قلابی خود برای فروش کارت‌های هدیه جعلی استفاده می‌کرد و در ادامه

بررسی‌ها مشخص شد که گاهی اوقات نیز خود را مأمور پلیس جا زده و از طعمه‌هایش کلاهبرداری می‌کرده است.

سرهنگ اکبری، رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با بیان این خبر گفت: شگرد دیگر مرد تبهکار این بود که وی به سازمان‌های مختلف می‌رفت و با معرفی خود به‌عنوان مأمور پلیس، اقدام به فروش کارت‌های خرید جعلی می‌کرد.

 به گزارش همشهری, وی ادامه داد: در تحقیقات مشخص شد که این مرد کلاهبردار برای انجام نقشه‌های خود یک همدست داشته که او هم دستگیر شد. سرهنگ اکبری افزود: ارزش کلاهبرداری‌های این دو متهم تاکنون در حدود ۵۰۰میلیون تومان است و تحقیقات درخصوص این پرونده ادامه دارد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو