کد خبر: 21127

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۸

اخبار حوزه نیروی انتظامی مازندران

کشفیات ۸ میلیاردریالی کالای قاچاق/​کشف۹۰ دستگاه پمپ آب قاچاق/توقیف ۳ دستگاه خودرو با بیش از۹۹ میلیون ریال خلافی/کشف کلاهبرداری۸۱۰ میلیون ریالی/

فرمانده انتظامی استان از کشف 8 میلیارد ریالی انواع کالای قاچاق در اجرای طرح های سراسری مبارزه با قاچاق و ارز در شهرستان ساری خبر داد.

تیتر ۳: “سردار سید محمود میرفیضی” با اعلام این خبر ، افزود: با هدف تحقق مصادیق مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال اقتصاد مقاومتی و در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد قاطعانه با باندها و شبکه های عمده قاچاق کالا و ارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان “ساری” به مرحله اجرا در آمد .

 

وی تصریح کرد: به همین منظور ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان و شهرستان ساری با انجام بازرسی های مقطعی و شناسائی باندها و شبکه های قاچاق کالا، اقدامات عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و کشف کالاهای قاچاق در سطح این شهرستان آغاز کردند .

 

فرمانده انتظامی استان مازندران،اظهار داشت : در اجرای این طرح ماموران پلیس آگاهی با شناسایی مبادی ورودی و مسیرهای حمل و نقل و دپوی کالاهای قاچاق، موفق به کشف انواع لوازم و کالاهای خارجی قاچاق به ارزش ۸۰ میلیون ریال در این شهرستان شدند.

 

وی افزود: در اجرای این طرح ۱۷۰دستگاه انواع دزد گیر خارجی،۵ هزارو ۶ قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی،۵۹۰ قلم مواد محترقه، ۵ دستگاه باطری خودرو ،۳۰۱ ثوب البسه، یک هزارو ۱۱۴کیلوگرم انواع پودر های غیر مجاز ،۴۴ هزار عددانواع قرص های غیر مجاز،۲۳۰دستگاه باند خودرو، ۱۴۴ قوطی مکمل بنزین , گوشی تلفن همراه،۵تن چوب آلات جنگلی،۹۳۲۴قلم مواد غذایی،۴۲ بشکه ۲۰لیتری مواد شوینده،۱۲ دستگاه لوازم خانگی ، ۲۴ جفت کفش و انواع نوشیدنی های خارجی غیر مجاز قاچاق کشف کردند.

 

فرمانده انتظامی استان مازندران ارزش ریالی مجموع کالای قاچاق کشف شده را بالغ بر ۸ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: کالاهای قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی استان تحویل و قاچاقچیان کالا پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

 

سردار میر فیضی در خاتمه با اشاره به این که هدف قاچاقچیان کالا تخریب ریشه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است و خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه مهلک به تولیدات داخلی است از مردم خواست: برای حفظ سلامت جامعه و خانواده های خود از خرید کالاهای قاچاق که معمولا از مواد غیر بهداشتی و بی کیفیت تهیه وعرضه می شوند خودداری کنند.

 

کشف۹۰ دستگاه پمپ آب قاچاق در شهرستان سیمرغ

فرمانده انتظامی شهرستان ” سیمرغ ” از توقیف یک دستگاه خودرو وانت نیسان و کشف بیش از ۹۰ دستگاه پمپ آب قاچاق خبر داد .

 

سرگرد”محمد راعی خناری” با اعلام این خبر، افزود: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی با اجرای طرح های ایست و بازرسی یک دستگاه خودرو وانت نیسان حامل بار قاچاق را متوقف کردند.

 

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از خودرو۹۰ دستگاه پمپ آب را به همراه ۱۵ بسته لوازم جانبی قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ، خاطر نشان کرد:در این ارتباط فردی به نام “س– گ “به اتهام قاچاق کالا شناسایی و دستگیر شد و اموال مکشوفه به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تحویل شد .

 

سرگرد راعی گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

 

 

توقیف ۳ دستگاه خودرو با بیش از۹۹ میلیون ریال خلافی در مازندران

۳ دستگاه خودرو با ۹۹ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال خلافی پرداخت نشده در محورهای مواصلاتی استان متوقف و به پارکینگ منتقل شدند.

 

برابر تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی مبنی بر جلوگیری از تردد خودروهای دارای یک میلون تومان جریمه پرداخت نشده و بالاتر ، موضوع در دستور کار ماموران پلیس راه استان مازندران قرار گرفت .

 

این گزارش حاکی است ،ماموران پلیس راه شهرستان نور در حین کنترل محور یک دستگاه خودروی سواری ۴۰۵ را به دلیل تخطی از مقررات راهنمایی و رانندگی متوقف کردند .

 

پس از بررسی های بعمل آمده ، این خودرو که دارای ۲۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال جریمه پرداخت نشده با ۴۶ فقره تخلف بود پس از توقیف به پارکینگ منتقل شد .

 

در ادامه این گزارش آمده است،ماموران پلیس راه شهرستان آمل نیز در اجرای این ماموریت موفق به توقیف یک دستگاه سواری بنز با ۸۳ فقره جریمه پرداخت نشده به مبلغ ۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال در محورهای مواصلاتی به این شهرستان شدند .

 

ماموران این خودرو را متوقف و پس از اعمال قانون به پارکینگ منتقل کردند .

 

در ادامه این گزارش آمده است، ماموران پلیس راه سوادکوه نیز در حین اجرای ماموریت و کنترل محور یک دستگاه خودروی پژو پارس را به دلیل تخطی از مقررات راهنمایی و رانندگی متوقف کردند .

 

پس از بررسی های به عمل آمده، این خودرو با ۷۳ فقره خلافی پرداخت نشده به مبلغ ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال توسط ماموران پلیس راه متوقف و پس از تشکیل پرونده به پارکینگ منتقل شد.

 

کشف کلاهبرداری۸۱۰ میلیون ریالی در شهرستان سوادکوه

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه از دستگیری افرادی که با جعل کارت شناسایی اقدام به برداشت از حساب بانکی یکی از شهروندان به مبلغ ۸۱۰ میلیون ریال کرده بودند،خبر داد .

 

سرهنگ”مهدی خادمی” با اعلام این خبر،گفت:در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی، مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی به مبلغ ۸۱۰ میلیون ریال توسط افرادی ناشناس ، موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .

 

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه،افزود:ماموران با بررسی های همه جانبه و تحقیقات پلیسی موفق شدند، متهمان را که با جعل کارت شناسایی مالباخته و دریافت کارت عابر بانک اقدام به برداشت وجه از حساب وی کرده بودند،شناسایی کنند .

 

سرهنگ خادمی همچنین،اظهار داشت:ضمن هماهنگی با مرجع قضائی متهمان در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی های به عمل آمده به برداشت وجه از حساب بانکی شاکی با استفاده از مدارک شناسایی و کارت عابر بانک جعلی اعتراف کردند .

خادمی در خاتمه، گفت:متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و موضوع در دست بررسی است .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو