کد خبر: 13485

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵ - ۷:۴۷

کشت مکانیزه گندم در مازندران آغاز شد

تیتر 3 » آیین توسعه کشت مکانیزه گندم مازندران درروستای حسین آباد بهشهر با حضور مسئولان آغاز شد.

کشت مکانیزه گندم

به گزارش تیتر ۳ » سید خالق سجادی فرماندار بهشهر عصر دوشنبه در این آیین با برشمردن اهمیت توسعه کشت مکانیزه در کشاورزی گفت: توسعه کشت مکانیزه علاوه بر کاهش هزینه های مختلف و وقت و زمان در افزایش کیفیت محصولات هم تاثیر گذار است.

سید خالق سجادی افزود: یکپارچه بودن اراضی کشاورزی گامی مهم در افزایش تولید در سطح هکتار است که باید این مساله در بخش کشاورزی رعایت شده و از خرد شدن زمین های کشاورزی جلوگیری شود.

وی با اعلام اینکه کشاورزی و صنایع وابسته به کشاورزی، محور توسعه استان مازندران است، اظهار کرد: به همین منظور برای داشتن کشاورزی توانمند و با صرفه باید از خردشدن زمین های کشاورزی جلوگیری شده و تمهیدات لازم برای این منظور اندیشیده شود.

فرماندار بهشهر همچنین افزود: اتلاف وقت و افزایش ضایعات کشاورزی هم یکی از مشکلات مهمی است که کشاورزان در مراحل مختلف کشاورزی با آن روبرو هستند که با در دستور کار قرار گرفتن کشت مکانیزه، این مشکلات از بین می رود.

سجادی ادامه داد: استفاده از کشت مکانیزه در بخش کشاورزی شاید در اوایل کار با مشکلاتی همراه بوده و هزینه ای داشته باشد اما در بلند بودن دارای صرفه اقتصادی بوده و به نفع کشاورزی و کشاورزان منطقه است.

وی گفت: با برنامه ریزی انجام شده امسال در کشت پاییزه گندم، ۲۰ هزار هکتار از اراضی به کشت پاییزه گندم اختصاص می یابد که ۳ هزار هکتار از  این اراضی در منطقه بهشهر به کشت مکانیزه گندم اختصاص می یابد.

منبع : مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو