کد خبر: 1856

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۴ - ۱۴:۴۱

کشته شدن همه مسافرین هواپیمای مفقود شده مالزی

به گزارش شرق پرس، در شرایطی که بیش از دو هفته از واقعه ناپدید شدن یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی می گذرد و تاکنون ...

 

 

 

 
در شرایطی که بیش از دو هفته از واقعه ناپدید شدن یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی می گذرد و تاکنون هیچ اثر مشخصی از این هواپیما یافت نشده بود، دقایقی پیش نخست وزیر مالزی با حضور در یک کنفرانس خبری اعلام کرد شواهد قطعی، از کشته شدن همه مسافرین این هواپیما حکایت دارد.

به گزارش شرق پرس، در شرایطی که بیش از دو هفته از واقعه ناپدید شدن یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی می گذرد و تاکنون هیچ اثر مشخصی از این هواپیما یافت نشده بود، دقایقی پیش نخست وزیر مالزی با حضور در یک کنفرانس خبری اعلام کرد شواهد قطعی، از کشته شدن همه مسافرین این هواپیما حکایت دارد.

نخست وزیر مالزی دقایقی پیش با حضور در یک کنفرانس خبری و در جمع خبرنگاران اعلام کرد تمامی شواهد به دست آمده، از سقوط هواپیمای شماره ۳۷۰ این کشور در جنوب اقیانوس هند و کشته شده همه ۲۳۹ مسافر این هواپیما حکایت دارد.

نخست وزیر مالزی اعلام کرد که شواهد نشان داده است که هواپیمای مفقود شده به سمت جنوب و به سوی اقیانوس هند پرواز کرده و پرواز آن آنجا «تمام شده است». وی گفت تحلیل اطلاعات ماهواره‌ای نشان می‌دهد آخرین موقعیت هواپیما در غرب بندری در استرالیا بوده و برای هواپیما امکان هیچ فرود سالمی وجود ندارد.

نجیب رزاق اظهار داشت: «ما با نهایت تاسف و اندوه به شما اطلاع می‌دهیم که پرواز هواپیمای MH370 در جنوب اقیانوس هند به پایان رسیده است. ما جزئیات بیستر را فردا در کنفرانسی خبری در اختیار شما خواهیم گذاشت… از رسانه‌ها خواهش می‌کنم حریم خانوده‌های مسافران را محترم بشمارند».

اعلام سرنوشت هواپیمای مالزیایی بر اساس تحلیل اطلاعات ماهواره انگلیسی «اینمارست» بوده است. این اولین بار است که چنین شیوه‌ای برای تحلیل اطلاعات ماهواره‌ای بکار گرفته شده است. افزون بر این، گفته می شود قطعاتی که توسط تیم های جست و جوگر استرالیایی در اقیانوس پیدا شده، متعلق به هواپیمای مذکور بوده است.

تابناک

 

/انتهای خبر

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو