کد خبر: 5657

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ - ۱۴:۵۶

کسب ۸۹ مدال جهانی و آسیایی از اول امسال توسط ورزشکاران مازندرانی

تیتر 3: ورزشکاران مازندرانی در افتخارات و کسب مدال سهم به‌سزایی در موفقیت ورزش کشور دارند و در پنج ماه نخست سال 94 نیز ورزشکاران ...

تیتر ۳: ورزشکاران مازندرانی در افتخارات و کسب مدال سهم به‌سزایی در موفقیت ورزش کشور دارند و در پنج ماه نخست سال ۹۴ نیز ورزشکاران مازندرانی موفق به کسب ۸۹ مدال جهانی و آسیایی شدند.خبرگزاری فارس: کسب 89 مدال جهانی و آسیایی از اول امسال توسط ورزشکاران مازندرانی

ورزشکاران مازندرانی در معیت تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف در افتخارات و کسب مدال سهم به‌ سزایی در موفقیت ورزش کشور دارند.

مازندران قطب و سرآمد ورزش کشور محسوب می‌شود، ورزشکاران و دلاورمردان این خطه در کسب مدال و افتخارات ورزشی به‌تنهایی جور ۱۷ استان کشور را می‌کشند که در سال‌های جاری شاهد رشد به‌ سزای ورزشکاران زن و مرد مازندرانی در کسب مدال در مسابقات جهانی، آسیایی بودیم.

در سال ۹۱ توسط ورزشکاران مازندرانی ۱۱۸ مدال جهانی و آسیایی به‌دست آمد و دو مدال توسط ورزشکاران بانوی مازندرانی کسب شد که ۹۸ درصد سهم آقایان و دو درصد نیز سهم بانوان بود.

در سال ۹۲ نیز توسط ورزشکاران مازندرانی ۱۰۲ مدال جهانی و آسیایی کسب شد که از این تعداد ۱۱ مدال توسط ورزشکار بانوی مازندرانی به‌دست آمد که ۸۷ درصد سهم آقایان و ۱۳ درصد نیز سهم ورزشکار بانو بود.

همچنین در سال ۹۳ نیز سهم ورزشکاران مازندرانی نیز ۱۴۸ مدال جهانی و آسیایی بود که بانوان موفق به کسب ۲۰ مدال شدند که سهم آقایان ۸۶ درصد و بانوان نیز ۱۴ درصد بود.

در پنج ماه نخست سال ۹۴ نیز ورزشکاران مازندرانی موفق به کسب ۸۹ مدال جهانی و آسیایی شدند که تاکنون ورزشکاران بانوی مازندرانی موفق به کسب ۱۳ مدال شدند که سهم آقایان ۸۵ درصد و بانوان ۱۵ درصد بود.

ورزشکاران مازندرانی از سال ۹۱ تاکنون ۴۵۷ مدال جهانی و آسیایی کسب کردند که ۴۱۱ مدال برای آقایان و ۴۶ مدال نیز برای بانوان بوده که در نهایت ۹۰ درصد مدال توسط آقایان و ۱۰ درصد مدال توسط بانوان به‌دست آمد.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو