کد خبر: 9453

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ - ۱۶:۰۳

کدام اپراتور اینترنت بهتر است ؟

اختصاصی تیتر 3 » همواره یکی از دغدغه های کاربران اینترنت این است که کدام اپراتور را برای سرویس دهی انتخاب کنند در این بین آسیاتک، شاتل و های وب از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

کدام اینترنت بهتر است

اختصاصی تیتر ۳ » کاربران اینترنت در ایران اگر چه بر سر انتخاب یک اپراتور خوب دغدغه های خاص خود را دارند اما یک مشکل همیشگی را حس خواهند کرد و آن “هر جا بری همین آش و کاسه ” است. به واقع که سرعت اینترنت در ایران بسیار پایین است و این درحالی است که قیمت اینترنت در ایران در مقایسه با کشور های پیشرفته و در حال توسعه، زیاد است.

با این حال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همواره اقدام به رتبه بندی اپراتور های اینترنت می نماید که در ادامه ذکر خواهد شد و کیفیت هر سرویس و اپراتور اینترنت تحلیل خواهد شد :

توجه : رتبه بندی زیر توسط تیتر ۳ صورت نگرفته و این رتبه بندی رسمی سازمان تنظیم مقررات می باشد (لینک)

 

رتبه اول : شرکت انتقال داد های آسیاتک آسیاتک

این شرکت چندمین سال متوالی است که بر اساس محبوبیت و سطح کیفی خدمات رتبه اول را از شاتل ربوده است. اینترنت آسیاتک یکی از محبوب ترین اینترنت ها در ایران است. مدیران شرکت آسیاتک برنامه ریزی موفقی در جهت پیشبرد اهداف فروش و توسعه خدمات داشتند. آسیاتک با تنوع سبد محصولات خود و با قیمت های بسیار مقرون به صرفه تا کنون توانسته است تعداد زیادی از کاربران اینترنت را جذب کند.

با این حال یک مانع بسیار بزرگ در پیش روی کاربران این شرکت است و آن شلوغی پهنای باند است.  بدیهی است هر چه تعداد کاربران یک شرکت زیاد شوند ممکن است پهنای باند آن منطقه پاسخگو نباشد و کیفیت سرویس افت پیدا کند کما اینکه شرکت آسیاتک به خصوص در مناطق شلوغ مانند مازندران به مشکل برخورده و  دچار افت سرعت و یا قعطی سرویس می شوند.

این مشکل با پیگیری مدیران شرکت آسیاتک می تواند رفع گردد تا آسیاتک همچنان رتبه اول را بتواند حفظ کند.

 

رتبه دوم : های وب

های وب رشد و ترقی چشم گیری داشته و با ارائه خدمات با کیفیت و پشتیبانی خوب، به محبوبیت چشم گیری دست یافت های وب

یکی از ویژگی های بارز “های وب” ارتباط سریع با اپراتور است. زمانی که با این شرکت تماس می گیرید با کمترین زمان ممکن به اپراتور وصل خواهید شد. با این حال اخیرا مدت زمان انتظار کاربران بسیار طولانی شده و به نظر می رسد های وب با افزایش تعداد کاربرانش، تعداد اپراتور هایش را نیز باید افزایش دهد. چنانچه کیفیت خط تلفن شما خوب باشد، سرعت های وب بسیار مناسب است و معمولا پهنای باند “های وب” حداکثر تا ۸ مگ باز است.

 

 

رتبه سوم : شاتل

شاتل همواره یکی از اپراتور های خوب اینترنت در کشور بوده و چندین سال رتبه اول اینترنت کشور را داشت اما چند سالی است که شاتلجای خود را به آسیاتک داده یا به طور مشترک با های وب دوم است و یا سوم. سبد محصولات شاتل متنوع نیست و یکی از دلایل افت رتبه شاتل عدم وجود سرویس های جشنواره ای مناسب جهت رقابت با آسیاتک و های وب است.

در هر حال سرعت شاتل نیز مانند آسیاتک و های وب است و می توان گفت ۳ اپراتور اول کشور از لحاظ سرعت در یک ردیف قرار دارند اخیرا شاتل ادعا کرده که می تواند تا ۱۶ مگ پهنای باند را برای مشتریانش باز بگذارد. ما از طریق خطی که کیفیت سیم تلفن آن بسیار مناسب بود و پهنای باند آن تا ۱۶ مگ باز بود سرعت دانلود را امتحان کرده و به این نتیجه رسیدیم که هیچ تفاوتی با شرکت های “های وب ” و ” آسیاتک” ندارد. هرچند این پهنای باند بیشتر می تواند در ساعت های شلوغی به کار کاربران شاتل بیشتر بیاید.

 

رتبه چهارم : پارس آنلاین

با اینکه از لحاظ کیفیت خدمات و تجهیزات، پارس آنلاین یکی از بهترین هاست اما هنوز نتوانسته است در میان کاربران اینترنت پارس آنلاینجایی برای خود ردیف کند و در میان ۳ اپراتور برتر کشور قرار بگیرد. کاربران پارس آنلاین هر از چند گاهی با قعطی های جزئی مواجه هستند ولی اخیرا سرویس های پارس آنلاین از پایداری بالایی برخوردار هستند.

 

 

سایر شرکت ها هنوز نتوانستند سطح کیفی خدمات خود را به این ۴ شرکت بزرگ برسانند

مشاهده رتبه بندی کامل :

نام شرکت رتبه شرکت سطح ارائه خدمات
آسیاتک اول خوب
شاتل دوم مشترک خوب
های وب دوم مشترک خوب
پارس آنلاین سوم خوب
فن آوا چهارم مشترک قابل قبول
صبانت چهارم مشترک قابل قبول
پیشگامان پنجم ضعیف
داتک ششم مشترک ضعیف
مخابرات ششم مشترک ضعیف
لایزر هفتم ضعیف
عصر تلکام هشتم ضعیف
کاراامین ارتباط نهم ضعیف
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1965

کل نظرات :8

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو