کد خبر: 73705

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۱۶:۱۵

ولی پور در بازدید از کتابخانه های روستایی کلاردشت:

کتابداران روستایی عامل نشاط فرهنگی در روستاها هستند

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه های عمومی شهرستان کلاردشت بازدید کرد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه بازدید از کتابخانه های عمومی غرب استان، عصر روز دوشنبه ۹۶/۹/۲۱ از کتابخانه عمومی شهید معصومی کلاردشت و کتابخانه های روستاهای پیشنبور و کردیچال این شهرستان بازدید کرد.

 

وی در بازدید از کتابخانه های روستایی کلاردشت، اظهار داشت: کتابداران روستایی عامل نشاط فرهنگی در روستاها هستند و باید کتابخانه را به مهمترین مرکز فرهنگی در روستا تبدیل نمایند.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فضای روستا را بسیار متفاوت تر و جذاب تر از محیط شهری عنوان کرد و گفت: ترویج کتابخوانی در روستاها با توجه به فضای صمیمی تری که بین روستائیان وجود دارد، آسان تر و دلنشین تر است و دورهمی ها و شب نشینی های کتابخوانی، اشاعه فرهنگ کتابخوانی را با حاطرات زیبایی رقم خواهد زد.

 

ولی پور کودکان روستایی را مهمترین سرمایه این کتابخانه ها دانست و اذعان کرد: کتابداران در قبال تشویق آنها به کتابخوانی و هدایت مطالعاتی آنها مسئولند و می توانند آینده ای متفاوت برای آنها رقم بزنند.

 

وی توسعه کتابخانه های روستایی را از اولویت های مهم نهاد کتابخانه های عمومی عنوان کرد و بیان داشت: باید تا می توانیم در روستاها به تقویت کتابخانه های عمومی همت گماریم و دانش ورزی و بصیرت افزایی را معیار رونق فرهنگی در روستاها بدانیم.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران همچنین از اقدامات مثبت و اثربخش کتابداران در روستاهای کلاردشت قدردانی کرد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو