کد خبر: 73276

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ - ۰:۰۲

کاهش شش درصدی مرگ در اثر تصادفات رانندگی در پنج ماه

در پنج ماه امسال تعداد 272 نفر (208مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد کاهش داشت.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به کاهش تلفات حوادث رانندگی به جز محور برون شهری که افزایش یک درصدی داشت ، تصریح کرد : جاده های برون شهری با ۱۹۰ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون شهری با ۷۰ و راه روستایی با ۱۲ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

 

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری و میاندرود با ۴۷ ، بابل با ۳۳ و آمل با ۲۹  مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

عابرین بیشترین قربانی تصادفات
عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف ۷۵ نفر از افراد عابر ،سرنشین  و راننده هر کدام با ۶۵ نفر موتورسوار، ۶۳ نفر ،  ۴ نفر هم دوچرخه سوار هستند.

افزایش مصدومین تصادفات رانندگی
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در پنج ماه امسال، شش هزار و ۹۶۰ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

 

این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو