کد خبر: 19683

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۲۰:۵۵

در سوگ رقابت جوانمردانه...

کارت قرمزی که به نشانه فدا کردن اخلاق بالا رفت/ شناگر قابلی که با هر چاله آبی قهرمان شنا می شود!!

مرسوم است قبل از هر مسابقه ورزشی، بازیکنان و ورزشکاران خود را گرم کرده و هواداران برای هم کری خوانی میکنند.. مربیان هم آخرین فنون و تکنیک و تاکتیک بردن را برای بازیکنانشان یادآوری می کنند..

اختصاصی تیتر ۳/سرویس ورزشی: مرسوم است قبل از هر مسابقه ورزشی، بازیکنان و ورزشکاران خود را گرم کرده و هواداران برای هم کری خوانی میکنند.. مربیان هم آخرین فنون و تکنیک و تاکتیک بردن را برای بازیکنانشان یادآوری می کنند.. و بالاخره با سوت داور دو تیم در جدال رودرو، همه هنر بازیشان را به نمایش می گذارند و هواداران با هر صحنه حساسی بلند میشوند .. نفس عمیق می کشند .. کف و سوت و هورا .. و گاهی حسرت و آه و …..اینگونه است که بازی داغ می شود و دیدنی.. و پر از هیجانات وصف ناشدنی..

 

 اما این، همه ی مسابقه نیست .. جدا از همه این هیجانات چیزیست که ممکن است در هیچ فنون و تکنیک و تاکتیکی نگنجد و برای آن هیچ کارت درجه  A و B و C ای ندهند.. و تنها در مکتب انسانیت و ادب می گنجد .. چیزی به نام “اخلاق”… که رعایت آن بر همه واجب است.. بازیکنان، مربیان، مدیران و هواداران…

 

در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی هیات فوتبال مازندران، هر روز شاهد لِه شدن اخلاق در زیر پای طمع و عطش ریاست هستیم.. از بین رفتنی که علاوه بر مدعی تازه وارد به این میدان رقابت، برخی از حامیان وی هم با پهن کردن بساط تهمت بر لِه شدن بیشتر آن می افزایند..!!

 

 اما این بی اخلاقی و پلشتی تا کی؟!

 

 براستی چرا در استانی که به مهد پهلوان پروری مشهور است و افتخار بسته شدن بازوبند پهلوانی را بر بازوی خود دارد، شاهد چنین اعمال غیر ورزشی ای هستیم؟!

 

 مانده ام در فوتبال مازندران که گره خورده به نام مردان ادب و اخلاقی همچون اسفندیار بالویی، دبیر سورتچی، هادی نوروزی و .. است چرا باید عده ای به نیت جلوس بر کرسی ریاست هیاتی، احترام پیشکسوتان را بشکنند و برای اِغنا روحیه قدرت طلبی خود اخلاقیات را به زیر پا بگذارند؟!

 

 می شنویم می بینیم، می نگارند و می گویند که آمده ایم تا ضعف فوتبال استان را برطرف کنیم..! و حامیانشان هم بر همین امر تاکید دارند.. اما معاون جوان شما که به چنین صراحت و جسارتی، دم از ترقی فوتبال استان می زنید چگونه است که در زمان ریاست وقت خود بر اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر بدترین دوره باشگاه نساجی را رقم زدید و دریغ از اندکی توجه…!؟

 

چگونه است که چنین مصرانه بر بی کفایتی ریاست فعلی انگشت می گذارید در حالی که خود با هزاران سوال درخصوص گروه تحت پوشش خود مواجه اید.. از تشنج در هیات بومی و محلی گرفته تا جان به لب کردن هیات همگانی!!

 

 و چگونه است که دم از ضعف ریاست فعلی هیات فوتبال استان زده می شود درصورتی که بیان می شود امروز شاهد رشد ورزش فوتبال در میان جوانان، بانوان و آقایان هستیم؟! چگونه است که با عنایت به گفته یک عضو منتقد مجمع ، هیات فوتبال استان بیشترین آمار ورزشکار سازمان یافته و بیشترین تیم در رده های مختلف از پایه تا بزرگسالان در همه لیگ های استانی و کشوری را دارد؟!

 

 اینکه هیات فوتبال مازندران دستگاه پزی شده برای خالی کردن جیب مردم ، باید گفت پس دستوری صادر شود هیات پزشکی ورزشی بابت بیمه ورزشی ریالی دریافت نکند تا همه ورزشکاران تابعه در همه هیاتها نفسی راحت بکشند!!

 

 

و درباره شائبه دادن کارتهای بازی در قبال وجه؛ به خاطر دارم در جلسه آقای خادم معاونت حقوقی وزارت ورزش درخصوص دریافت وجه از تیم ها در مسابقات مختلف، ایشان صریحا گفتند: ماهیت لیگ و اکثر مسابقات این است که خود تیم ها هزینه آن را تامین نمایند و خود مسابقه هزینه های خود را درآورد!! دقت کنید : تیم ها نه هیاتها!!

 

 

مگر دریافتی هیاتها به طور سالیانه از اداره کل و فدراسیون مربوطه چه میزان است که بتوانند به صدها ورزشکار و دهها تیم و زیر مجموعه خود مساعدتی کنند؟!!

 

  باید به این امر هم اذعان داشت که نمی توان حضور خیرین و اسپانسران مالی را در تیم داری نادیده گرفت.. که این مهم با ایجاد کمیته اقتصاد و بازاریابی در اداره کل ورزش و جوانان و تاسیس نهاد خیرین ورزشی نشان می دهد مورد توجه ورزش و جوانان مازندران هم هست..

 

 

پس چه ایرادی دارد پرتوانان اقتصادی دست تیم های ورزشی را بگیرند و آنها را در رقابتهای مختلف یاری کنند!! و اگر فردی در هر مقام و منزلتی و به هر نیت سو و غیر سویی این کار را انجام داد و عکسهای همراه با لبخند متعددی را در کنار تیم مورد عنایت خود را گرفت و آن را به طور گسترده به اشتراک گذاشت، الان چه گلایه ایست از عدم همراهی هیات مورد نظر؟!!

 

 

عدم همراهی هیات ها که یک نهاد عمومی غیردولتی هستند با انبوه تقاضاها قابل درک است اما عدم همراهی معاونتی که الان برای نشستن بر کرسی ریاست هیات فوتبال سینه سپر کرده است جای تعجب دارد..

 

 

چگونه است که این معاون جوان در مدت انتصاب خود در این سمت، ریالی به هیاتهای تابعه مساعدتی ننموده و تلاشی هم در این راه نداشته است؟! و چه بسا اندک مساعدتهای وزارتخانه به هیاتها را به نفع منویات معاونت متبوع خود دپو کرده و شاید در ناکجا آبادها هزینه می کند!!

 

 پرشور کردن رقابتهای انتخاباتی با افزایش و تعدد رقبا در هر جایگاهی لازم و ضروریست اما این سوال مطرح می شود افزایش این شور به چه قیمتی؟! چه منطقی وجود دارد که افرادی با سابقه بد مالی و مدیریتی به عنوان رقیب وارد کارزاری شوند که به نوعی امانتی ست مردمی در دست عده ای…؟!

 

و از آن مهمتر آیا می توان به کسانی اعتماد کرد که در هر منصبی که بوده اند چتری از آشفتگی و حاشیه گستراندند؟!

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو