کد خبر: 3098

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۵ - ۴:۳۲

ژاپن از فضا برق تولید خواهد کرد

  شرق پرس: ژاپنی‌ها به دنبال ایجاد مزرعه خورشیدی در فضا با هدف برق‌رسانی به زمین هستند. انرژی خورشیدی در زمین به دلیل ...

 

پروفسور سوسومو ساساکی، طرح‌های این آژانس را برای خلق یک جزیره دست‌ساز با طول سه کیلومتر در بندر خلیج توکیو تشریح کرد.

 

 

شرق پرس: ژاپنی‌ها به دنبال ایجاد مزرعه خورشیدی در فضا با هدف برق‌رسانی به زمین هستند.

 انرژی خورشیدی در زمین به دلیل هزینه‌های بالا و پنل‌های ناکارآمد فرآیندی چالش‌برانگیز است اما در فضا می‌توان شیوه تولید انرژی را دستخوش انقلاب کرد. در این بین، ژاپنی‌ها مدعی‌اند انرژی خورشیدی فضامحور زودتر از آنچه انتظار می‌رود، در دسترس خواهد بود.

با طرح پیشنهادی آژانس تفحص هوافضای این کشور، ژاپن در نظر دارد ظرف ۲۵ سال، انرژی خورشیدی فضامحور را به واقعیت بدل کند.

پروفسور سوسومو ساساکی، طرح‌های این آژانس را برای خلق یک جزیره دست‌ساز با طول سه کیلومتر در بندر خلیج توکیو تشریح کرد. این جزیره مجهز به پنج میلیارد آنتن خواهد بود که با یکدیگر برای تبدیل انرژی ریزموج به الکتریسیته عمل می‌کنند. ریزموج‌ها از تعدادی از جمع‌کننده‌های خورشیدی عظیم موجود در مدار ۳۶۰۰۰ کیلومتری بالای زمین به پایین تابانده می‌شوند؛ برای جمع‌آوری انرژی خورشیدی، دو آینه عظیم جهت هدایت نور به پنل‌های فتوولتائیک طی ۲۴ ساعت شبانه‌روز فعال خواهند بود.

یک زیرایستگاه جداگانه در این جزیره الکتریسیته جاری را از طریق یک کابل زیردریایی به توکیو می‌فرستد تا به روشن‌ نگه‌داشتن لامپ‌های نئون کمک کند.

ژاپن علاقه‌مند به یافتن منبع عملی انرژی پاک است زیرا حادثه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما دایچی مقامات این کشور را بر آن داشت در جستجوی منابع جایگزین باشد./ایسنا

 
/انتهای خبر

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو