کد خبر: 11461

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ - ۲۱:۰۹

چه کسانی نامزدهای احتمالی ۳ وزارتخانه بی‌ وزیر هستند؟

تیتر3: عضو هیأت رئیسه مجلس، سلطانی‌فر و صالحی‌امیری را نامزدهای محتمل برای وزارتخانه‌های ورزش و فرهنگ و نجفی یا دانش‌آشتیانی را گزینه‌های احتمالی برای وزارت ...

تیتر۳: عضو هیأت رئیسه مجلس، سلطانی‌فر و صالحی‌امیری را نامزدهای محتمل برای وزارتخانه‌های ورزش و فرهنگ و نجفی یا دانش‌آشتیانی را گزینه‌های احتمالی برای وزارت آموزش و پرورش خواند.

 محمدعلی وکیلی در خصوص گزینه‌های محتمل برای وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش گفت: بر اساس گمانه‌زنی‌ها و رایزنی‌های دولت، به نظر می‌رسد آقای سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان، آقای صالحی‌امیری به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقایان نجفی یا دانش‌آشتیانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش به صحن علنی مجلس معرفی شوند تا رأی اعتماد نمایندگان را جلب کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با گزینه‌های نامبرده از سوی دولت، رایزنی‌های جدی صورت گرفته و آقای روحانی بزودی این افراد را به صحن علنی مجلس معرفی خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال عدم همراهی مجلس با این افراد با توجه به اینکه در مجلس نهم این گزینه‌ها نتوانستند رأی اعتماد نمایندگان را کسب کنند، گفت: الان در مجلس دهم حضور داریم که تفاوت ماهیتی و آرایشی با مجلس نهم دارد.

وکیلی تصریح کرد: اما این بدان معنا نیست که آغوش مجلس برای هر گزینه‌ای باز است؛ انتظار داریم آقای روحانی نهایت تلاش را داشته باشد که بهترین‌ گزینه‌ها را برای این وزارتخانه‌ها معرفی کند.

وی ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور باید دایره اطرافیان خود را بازتر کند و آسان‌ترین راه‌حل را برای این مسئله انتخاب نکند. هر چه تأمل بیشتری در این موضوع صورت گیرد، گزینه‌های اصلح‌تری برای معرفی به مجلس انتخاب خواهند شد؛ مجلس چشم بسته رأی نخواهد داد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس دهم برای ترمیم و وضعیت بهبود کشور همراهی بیشتری با دولت خواهد داشت؛ مشروط بر اینکه گزینه‌های معرفی شده از مقبولیت بیشتری در وزارتخانه‌های مربوطه برخوردار باشند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو