کد خبر: 3331

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۰ - ۱۶:۲۴

چهارمین فرماندار زن در دولت روحانی منصوب شد

شرق پرس:  عزت کمال زاده عباسی، چهارمین زن فرماندار در دولت تدبیر و امید است که حکم وی نهم اردیبهشت 1393 از سوی ...

 

یک منبع آگاه در وزارت کشور اعلام کرد: خانم «عزت کمال زاده عباسی» از سوی وزیر کشور به عنوان چهارمین فرماندار زن در قشم منصوب شده است.

شرق پرس:  عزت کمال زاده عباسی، چهارمین زن فرماندار در دولت تدبیر و امید است که حکم وی نهم اردیبهشت ۱۳۹۳ از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان فرماندار قشم صادر شده است اما این حکم تاکنون رسانه ای نشده بود.

حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور پیش از این به خبرنگار سیاسی ایرنا گفته بود که یک زن به عنوان فرماندار قشم منصوب شده که از خانواده شهدا است.

پیش از این نیز دو فرماندار زن در استان سیستان و بلوچستان و یک فرماندار زن در استان گلستان منصوب شده اند.

«معصومه پرندوار» فرماندار هامون یکی از این چهار زن فرماندار است که ۱۴ سال سابقه خدمت در استانداری سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی دارد. وی متولد سال ۵۷، متاهل و دارای یک فرزند و دانش آموخته رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی ارشد است.

«حمیرا ریگی» نیز از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت سیستان و بلوچستان متولد ۱۳۵۴، فرماندار «قصر قند» است که افزون بر ۲۰ سال تجربه در دستگاه های مختلف اجرایی از جمله رییس اداره بهزیستی و بخشدار مرکزی چابهار را در کارنامه خود دارد.

به گزارش ایرنا، «مرجان نازقلیچی » سومین فرماندار زن از قوم ترکمن است که بر صندلی فرمانداری بندر ترکمن در استان گلستان تکیه زده است.وی از کارمندان باسابقه فرمانداری بندر ترکمن بوده و در سال های ۸۳ و ۸۴ نیز به عنوان بخشدار مرکزی این شهرستان فعالیت می کرد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو