کد خبر: 73691

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۲۱:۱۶

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

چابک سازی تشکیلات اهداف سازمانی را ارتقاء می بخشد

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه چابک سازی تشکیلات اهداف سازمانی را ارتقاء می بخشد، گفت: تمام فعالیت ها باید در جهت رسیدن به اهداف سازمانی باشد تا منجر کاهش آسیب های احتمالی شود.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید علی قاسمی در جلسه مشترک اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش با اعضای شورای معاونین شهرستان های جویبار و  سیمرغ که در آموزش و پرورش سیمرغ برگزار شد، اظهار داشت: اساس و بقا و دوام هر جامعه ای بستگی به حاکمیت قانون دارد چراکه  اگر قانون برقرار باشد حیات آن جامعه استمرار پیدا می کند.

 

وی با بیان اینکه لازمه ی داشتن جامعه ای  قانونمند توجه به وضع قانون است، خاطرنشان ساخت: همه اجزای قانون در جامعه مهم است  و با آموزش قانون  به دانش آموزان افزایش فرهنگ  قانون گرایی در سطح جامعه و نهاد خانواده ایجاد می شود.

 

قاسمی با اشاره به حفظ و توسعه منابع خاطر نشان ساخت: باید با جلوگیری از هدر رفت منابع گامی برای بهبود امور سازمانی برداریم در غیر این صورت در اهداف سازمانی تعارض ایجاد می شود.

 

وی با تأکید بر توانمندسازی نیروی انسانی تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش  بر منابع انسانی  تمرکز داشته باشد اثر بخشی و کیفیت بخشی آموزشی را افزایش می دهد.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه تغییر دیدگاه در آموزش و پرورش امری مهم است افزود: در آموزش و پرورش باید تمرکز داشته باشیم تا با مدیریت کارآمد نتایج مطلوبی حاصل شود.

 

وی بالاترین تربیت را تربیت افراد ذکر کرد و بیان داشت: برنامه کاری استراتژیک است که این امر در مدیران مدارس  و شهرستان ها برای بهبود امور نهادینه شده است.

 

قاسمی  انسجام درون سازمانی را در تولید منابع عاملی مهم قلمداد کرد و اذعان داشت: مدرسه کانون زندگی است و باید به ارزش معلم توجه کنیم و مطابق با اهداف سازمانی باید انسان های خوبی تربیت کنیم .

 

مدیرکل آموزش و پرورش با ذکر این نکته که مدیر با توجه به همه ی ابعاد تربیتی می تواند در امر آموزش تأثیر گذار باشد ادامه داد: جامعه نیازمند انواع و اقسام مشاغل است با تربیت انسان کارآمد، قانونمند، خلاق  و با شخصیت سعی کنیم تا شهروندان فرهیخته ای را به مرحله ی ظهور برسانیم.

 

قاسمی با بیان اینکه تربیت از خود فرد شروع می شود و به سایر اجزا  منتقل می شود،  اضافه کرد: قانون گرایی در آموزش و پرورش باید در مدرسه حاکم باشد مدرسه می تواند جامعه را سامان دهد چرا که درمان جامعه در مدرسه و دستان معلمان است.

 

قاسمی با بیان اینکه تعامل سازنده بین اولیا، مدرسه، دانش آموز و معلم منجر به رشد همه جانبه می شود خاطر نشان ساخت: باید به هر طریقی نسبت به توانمند سازی و بهبود کیفیت نیروی انسانی بپردازیم تا روند آموزشی از مسیر و هدف اصلی خارج نشود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه انتخاب و انتصاب مدیران بر اساس شاخص های کیفی و کارآمدی باشد، اظهار داشت: با تمرکز بر شاخص های اصلی، آموزش و پرورش را آمدگاه مسائل متفرقه نکنیم با توجه زیرساخت های آموزش و پرورش با رضایت مندی کار انجام دهیم زیرا که توسعه بدون آموزش و پرورش امکان پذیر نیست.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو