کد خبر: 1931

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۱۵:۵۲

پیش بینی وضعیت جوی مازندران در ۱۳فروردین

شرق پرس:  نوربخش دادشی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفرهای استان، با بیان اینکه وضعیت جوی استان در ...

 

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه آسمان استان از روز یکشنبه همراه با بارندگی است، تصریح کرد: وضعیت هوای استان در روز ۱۳ فروردین صاف تا قسمتی ابری است.
 

شرق پرس:  نوربخش دادشی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران مستقر در ستاد خدمات سفرهای استان، با بیان اینکه وضعیت جوی استان در روز شنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش محسوس دما و وزش باد گرم است، وضعیت دریا را موج کوتاه و سرعت باد را ۳تا۸ در ارتفاعات تا ۱۲ ثانیه متر بر ثانیه اعلام کرد.
 
وی با بیان اینکه بیشینه دمای هوای امروز با ۸ درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۸ درجه بالای صفر رسید افزود: کمینه دمای هوای امشب ساری نیزبا ۲ درجه افزایش نسبت به شب گذشته به ۱۱ درجه سلسیوس بالای صفرمی باشد.
 
وی بیان داشت: وضع هوای استان را از روز یکشنبه صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد گرم و از بعداظهر ابری همراه با بارندگی و وزش باد شدید ،کاهش دما و مواج شدن دریا اعلام کرد.
 
داداشی با اشاره به اینکه از روز دوشنبه آسمان مازندران ابری همراه با بارندگی (بارش برف در ارتفاعات)، وزش باد و کاهش قابل ملاحظه دما پیش بینی شد اظهار داشت: از بامداد سه شنبه با کاهش ابر مواجه هستیم ووضعیت جوی استان در روزسه شنبه و چهارشنبه صاف تا قسمتی ابری اعلام کرد.
 
نوربخش داداشی تصریح کرد:با توجه به افزایش محسوس دما و وزش باد گرم توصیه می شود از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی خودداری شود.
 
وی با بیان اینکه از بعداظهر یکشنبه بدلیل شکل گیری جریانات سرد و مرطوب شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر وزش باد شدید و بارندگی بتدریج شروع می شود افزود:طی این مدت بدلیل بارش باران و برف، آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق ساحلی و جلگه ای و اختلال در تردد جاده های کوهستانی پیش بینی می شود و دریا نیز مواج و طوفانی خواهد بود.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو