کد خبر: 21095

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۸

وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد:

پیش‌بینی سازوکارهای جدید برای افزایش حضور سرمایه‌گذاران در ورزش کشور

تیتر 3 » وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اینکه 4 هزار پروژه نیمه‌کاره ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: سازوکارهایی برای افزایش حضور سرمایه‌گذاران در بخش ورزش برداشته شده که از جمله در برنامه ششم پیش‌بینی شده است.

وزیر ورزش و جوانان / مسعود سلطانی فر

به گزارش تیتر ۳ » مسعود سلطانی‌فر در بدو ورود به مازندران از ورزشگاه تیم والیبال کاله مازندران و ورزشگاه فوتبال در دست ساخت شهید چمران این شهرستان بازدید کرد.

سلطانی‌فر در این بازدید با اشاره به اینکه برنامه‌های مفصلی امروز در مازندران تدارک دیده شده است، اظهار کرد: اقتصاد ورزش دنیای بزرگی است و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌های جدی در آن انجام داده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سازوکار فعالیت بخش خصوصی در دنیا پیش‌بینی شده اما در ایران این سازوکارها دیده نشده است، افزود: در ایران سرمایه‌گذاران حوزه ورزش به‌دنبال درآمدزایی از این بخش نیستند اما باید شرایط استقبال بخش خصوصی از سرمایه ‌در ورزش مهیا شود.

سلطانی‌فر با اعلام اینکه بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در ورزش باید افزایش یابد، تصریح کرد: سازوکارهایی برای افزایش حضور سرمایه‌گذاران در بخش ورزش برداشته شده است که از جمله در برنامه ششم پیش‌بینی شد.

وی با بیان اینکه هزینه‌های بخش ورزش در زمره هزینه ‌قابل قبول مالیاتی قرار می‌گیرد، ادامه داد: اعطای تسهیلات ارزان ‌از صندوق توسعه ملی با بررسی وضعیت اقتصادی کشور از جمله سازوکارهای دیگر برای حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ورزش است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: تأمین زمین ارزان‌قیمت برای اجرای پروژه‌های ورزشی نیز در وزارت ورزش دیده شده است.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه ۴ هزار پروژه نیمه‌کاره ورزشی در کشور وجود دارد، اضافه کرد: با احتساب شرایط روز ۹ هزار میلیارد تومان برای اتمام آنها اعتبار نیاز است.

وی اظهار کرد: ردیف بودجه‌ای با همکاری مجلس و دولت و با تعامل نزدیک در برنامه ششم توسعه به بخش ورزش اختصاص یافته است که در آن اختصاص ۲۷ درصد از مالیات بر ارزش‌افزوه به بخش‌های ورزشی در استان‌ها است و به‌نظر می‌رسد با این مصوبه در سال‌های آینده تحول خوبی را شاهد خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه پروژه‌های آماده شده حوزه ورزش که طی یکی دوماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، استادیوم ۱۵هزار نفری بیرجند، و بجنورد، ورزشگاه میاندورود شیراز و بوشهر است، خاطرنشان کرد: تعدادی سالن سرپوشیده در دست بهره‌برداری است که با وجود تنگناهای مالی تلاش شده این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

سلطانی‌فر درباره طولانی شدن روند پروژه‌های ورزشی در مازندران گفت: برخی پروژه‌ها دارای معارضان و پرونده‌های قضایی است و مشکلات اجرایی دلیل طولانی شدن پروژه‌ها بوده که با منابع جدید در سال آینده و بازدیدها امیدواریم سرعت اجرای این پروژه‌ها افزایش یابد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو