کد خبر: 17620

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۸:۴۲

پیش‌بینی جدید از قیمت نفت در سال ۲۰۱۷

تیتر 3 » نتایج یک بررسی نشان می دهد که قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ ممکن است به ۶۰ دلار و در سال ۲۰۱۷ به ۷۰ دلار برسد، اما قیمت بیش از ۵۰ دلار موجب افزایش تولید نفت شیل امریکا خواهد شد و ««برقراری توازن مجدد» در بازار را تا اواخر سال ۲۰۱۷ به تاخیر خواهد انداخت.

قیمت نفت

به گزارش تیتر ۳ به نقل از پایگاه خبری گالف تایمز، بر اساس توافق اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان قرار است کشورهای تولید کننده از ابتدای ژانویه ۲۰۱۷ تولید خود را به میزان حدود ۱٫۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.
نتیجه تحقیق موسسه کامکو نشان می دهد که: «همانطور که در هفته های اخیر شاهد بودیم رسیدن قیمت نفت به بالای ۵۰ دلار موجب تولید بیشتر نفت شیل آمریکا می شود، و تا حدی تاثیر مورد انتظار از توافق کاهش تولید را خنثی می سازد.» این تحقیق اضافه می کند که افزایش تولید نفت شیل امریکا موجب خواهد شد که بر خلاف پیش بینی های خوش بینانه برخی نهادها، برقراری توازن مجدد در بازار تا اواخر سال ۲۰۱۷ به تاخیر بیافتد.
اوپک پس از توافق کاهش تولید گفته بود که بازار نفت تا شش ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به توازن مجدد نخواهد رسید. آژانس بین المللی انرژی نیز پیش بینی کرده که با اجرایی شدن توافق کاهش تولید بازار در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ با کمبود عرضه مواجه شود.
موسسه کامکو همچنین انتظار دارد با توجه به تقابل عناصری همچون نفت شیل امریکا و تلاش اوپک برای تقویت قیمت ها، قیمت نفت در طی دو سه سال اینده در حد ۵۵ تا ۶۵ دلار باشد.
این گزارش همچنین گفته که تقویت ارزش دلار آمریکا در طی چند ماه گذشته تاثیری «منفی» بر قیمت نفت داشته و بخشی از خوش بینی های ناشی از انتظار کاهش تولید را خنثی کرده است.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو