کد خبر: 73641

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۵

مهندس سید محمد جعفری

پویایی صنعت نوپای نان صنعتی، بسیج ظرفیت مدیریتی استان را می طلبد

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 به اتفاق جمعی از مدیران شرکت از کارخانه تولید نان به روش صنعتی غیار بازدید بعمل آورد.

به گزارش تیتر ۳: مهندس سید محمد جعفری در  بازدید از خط تولید نان صنعتی غیار و نشست با مدیران این واحد تولیدی با اشاره به اینکه مصرف کنندگان شناخت کافی از مزایای نان صنعتی ندارند اظهار داشت: در صورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از طریق رسانه ملی و آگاهی و شناخت مردم از مزایای نان های تولیدی به روش صنعتی می توان به رشد و توسعه این صنعت در کشور خوشبین بود هر چند بخشی از این فرهنگ سازی ها بر عهده واحد های تولید کننده می باشد.

 

مهندس جعفری افزود: داشتن مشکلات بانکی و مالی از جمله داشتن جریمه معوقات بانکی، و نداشتن بازاریابی منطقی و علمی از مهمترین عوامل رکود واحدهای تولید نان صنعتی می باشد.

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ همچنین تصریح کرد: برخی از واحد های تولید نان صنعتی طراحی خط تولید  و دستگاه ها و ماشین آلات آنها چون وارداتی است در صورت خرابی و ایجاد مشکل، امکان و ظرفیت تعمیر آن وجود ندارد.

 

مهندس جعفری افزود: با توجه به اینکه این دستگاه ها در زمان تحریم وارد شده ضمانت نامه و خدمات پس از فروش هم برای آنها تعریف نشده است.

 

خاطر نشان می شود مدیر واحد تولید نان به روش صنعتی در این نشست به بیان مشکلات این واحد تولید پرداخت و اظهار داشت: ظرفیت مدیریتی استان جهت رونق و پویایی این صنعت نوپا باید بسیج شوند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو