کد خبر: 242

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۰۲ - ۱۹:۳۵

پلمپ یک موسسه جعل مدرک تحصیلی در گرگان

 سرهنگ علی اکبر جاویدان در تشریح خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت غیر قانونی یک مؤسسه آموزشی و پژوهشی در ...
مسمومیت بهشهر

 

جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان از پلمپ مؤسسه آموزشی و پژوهشی که اقدام به معادل سازی و جعل مدارک تحصیلی می کرد خبر داد.

 سرهنگ علی اکبر جاویدان در تشریح خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت غیر قانونی یک مؤسسه آموزشی و پژوهشی در سطح شهر گرگان مأموران پلیس امنیت عمومی را بر آن داشت تا با تشکیل تیمی ویژه تحقیقات در خصوص صحت و سقم موضوع مورد نظر را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات اولیه مشخص شد این مؤسسه با دریافت مبالغ هنگفت اقدام به تبدیل نمودن سوابق کاری و معادل سازی مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم تا دکترا و با سوء استفاده از عوام فریبی اقدام به کلاهبرداری از مردم می کرد؛ گفت: پس از تایید اخبار و اطلاعات رسیده با هماهنگی مراجع قضایی و با حضور نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مؤسسه مورد نظر بازدید و پس از بررسی اسناد و مدارک فعالیت مؤسسه غیر قانونی تشخیص داده شد.

جاویدان تصریح کرد: در بازدید از محل مورد نظر ۱۸ زونکن حاوی مدارک و اسناد صادره کشف و مدیر به اتفاق سه تن از همکارانش دستگیر شدند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی و پیشگیری‌های صورت گرفته در خصوص غیر قانونی بودن مؤسسه مورد نظر از شکایت ۱۴۰ نفر از شهروندان نسبت به کلاهبرداری صورت گرفته از آنان توسط این مؤسسه خبر داد و اظهار داشت: گردش مالی شماره حساب های متعلق به شرکت نیز پرینت گرفته شده و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان از شهروندان خواست چنانچه مورد کلاهبرداری از شرکت مورد نظر قرار گرفتند جهت پیگیری موضوع می توانند به پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گلستان مراجعه و نسبت به طرح شکایت از مؤسسه مورد نظر اقدام کنند.

ایسنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو