کد خبر: 74357

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۰

حسام الدین کوثر ، قهرمان قهرمانان تیراندازی با کمان کشور:

پشتکار و توجه به ورزش حرفه ای رمز موفقیت یک ورزشکار است

تیتر 3 :حسام الدین کوثر ، کماندار مازنی است که  توانست پس از 8 مرحله رنکینگ کشوری به  مقم قهرمان قهرمانان سال 97 تیراندازی با ...

تیتر ۳ :حسام الدین کوثر ، کماندار مازنی است که  توانست پس از ۸ مرحله رنکینگ کشوری به  مقم قهرمان قهرمانان سال ۹۷ تیراندازی با کمان کشور دست یابد . به همین بهانه پای گفتگو با او نشستیم.

تیتر ۳ : لطفا خودتان را برای خوانندگان نشریه ما معرفی نمائید.

_ سید حسام الدین کوثر هستم . متولد فروردین ۶۷ و کارشناس ارشد میکروبیولوژی .

تیتر۳ : ورزش را از کجا شروع کردید؟

_  ۱۱سال پیش ورزش حرفه ای را در رشته سه گانه (تری اتلون) شروع کردم و در قهرمانی کشور و لیگ سه گانه شرکت داشتم. تیر اندازی با کمان را از  اسفند ۹۶ شروع کردم و در حال حاضر به طور حرفه ای ورزش می کنم.

تیتر۳: یعنی از شروع تا رسدن به مقام اول کشور کمتر از یک سال شد؟!

_ بله .. البته بخشی از  این موفقیت را مدیون آمادگی جسمانی خودم هستم که در طی این سال ها کسب کردم .

تیتر۳ :  شروع تیراندازی با کمان  شما از کجا بوده است ؟

_ تمام مدت دانشجویی در رامسر بودم و در دانشگاه تنکابن تحصیل کردم. و شروع ورزش حرفه ای ام  از همان دوران شروع شد. تیراندازی را از اواخر دوران دانشجویی  در رامسر زیر نظر آقای کرجی بانی شروع کردم و ایشان خیلی کمکم کرد تا پایه تیراندازی ام به بهترین شکل ممکن ایجاد شود . .البته آقای دکتر فرید رییس هیت شهرستان رامسر نیز مشوق بی نظیری برایم بود و  تمام شرایط تمرین را ایجاد کردند و در تمام تمرینات در کنارم بودند.

تیتر۳: مراحل رسیدن به این مقام را برایمان توضییح می دهید.

_ من از مرحله دوم رنکینگ شرکت کردم چون قبل آن هنوز تیر خارج سالن نداشتم.و در مجموع ۷مرحله رنکینگ را شرکت کردم و در هر مسابقه پیشرفت داشتم.  در مرحله ششم رنکینگ بوشهر مقام سوم را کسب کردم. قبل از رنکینگ داخل سالن جام رمضان مقام دوم را بدست آوردم. همچنین در مسابقات داخل سالن داخلی غرب مازندران مقام اول و دوم را به دست آوردم.

 

من برای رسیدن به این مقام بسیار تلاش کردم. پشتکار و خستگی ناپذیری از عوامل رسیدن به این موفقیت من است .

روزانه تمریناتم را از ۹ صبح شروع می کنم و تا ۷ شب ادامه دارد و تنها تمریناتم منحصر به تیراندازی با کمان نمی شود .شنا را به شکل نیمه حرفه ای و دو و بدنسازی را هم دنبال می کنم. و در هر مسابقه ای باختم با انگیزه بیشتر تمرین کردم.

تیتر ۳ : سخن پایانی .

_  انتظارم از مسئولان این است که حمایت بیشتری کنند تیراندازی با کمان رشته ی پر هزینه ای است. این را می پذیرم که شرایط اقتصادی خوب نیست اما  در صورت حمایت مالی از مراجع و متولیان ورزشی ،  می توان به جرات گفت به تعداد قهرمانان مازندران افزوده خواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو