کد خبر: 3826

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۵ - ۶:۵۵

پس از دو سال, از قتل مرد مزاحم رمزگشایی شد

شرق پرس: رسیدگی به این پرونده اوایل سال 91 هنگامی در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان شهریار در غرب استان تهران قرار گرفت ...

 

یک زن جوان که از مزاحمت‌های مردی به ستوه آمده بود، به کمک شوهرش و سه نفر از دوستان وی، زمینه‌های قتل مرد مزاحم را فراهم کرد.

شرق پرس: رسیدگی به این پرونده اوایل سال ۹۱ هنگامی در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان شهریار در غرب استان تهران قرار گرفت که مردی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از کشف جسد مردی جوان در یکی از خیابان های این شهر خبر داد.

ماموران انتظامی با اعزام به محل، با جسد مرد جوانی که آثار جراحت روی بدنش وجود داشت، مواجه و متوجه شدند ساعاتی از مرگ مرد جوان می گذرد و وی در محل دیگر به قتل رسیده و جسدش به این مکان منتقل و رها شده است.

کارآگاهان جنایی با گزارش کشف جسد به بازپرس کشیک ویژه قتل دادسرا و هماهنگی قضایی، جسد مرد جوان را به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات خود را برای دستگیری عامل یا عاملان جنایت آغاز کردند اما با گذشت چند ماه هیچ خبری از خانواده مقتول به دست نیامد و جسد وی به عنوان مجهول الهویه با دستور قضایی دفن شد.

تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت ادامه داشت تا این که دو سال بعد از این حادثه، خانواده ای با حضور در پلیس آگاهی شهریار اعلام کردند فرزندشان از شمال کشور برای کار کردن به تهران و شهریار می آمده تا این که سال ۹۱ به تهران رفته و دیگر به خانه بازنگشته است.

در پی غیبت طولانی وی، آنها موضوع را به پلیس شهرستان اطلاع می دهند تا این که مدت ها بعد، متوجه می شوند فرزندشان کشته شده و جسدش نیز دفن شده است.

با شناسایی خانواده مقتول، دستور قضایی از سوی بازپرس احمدی، در شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب دادسرای شهریار مبنی بر نبش قبر مقتول صادر و با آزمایش دی.ان.ای از استخوان های مقتول، مشخص شد او فرزند این خانواده است.

با تائید هویت مقتول، چند مرد جوان که از دوستان او بودند، شناسایی و تحقیق از آنها آغاز و مشخص شد وی (مقتول) به زن جوانی علاقه مند بوده، اما زن جوان حاضر به ارتباط با او نبوده و احتمال می دهند دوستشان به دست این زن کشته شده باشد.

در مرحله بعدی تحقیقات، تنها مظنون حادثه تحت تعقیب قرار گرفت تا این که هفته گذشته وی شناسایی و دستگیر شد.

با انتقال زن جوان به پلیس آگاهی، وی ابتدا آشنایی با مقتول را انکار، اما در ادامه به قتل مرد جوان اعتراف و عنوان کرد: مقتول را چند بار در خانه یکی از اقوامم دیدم. او برایم ایجاد مزاحمت می کرد و با زور و تهدید می خواست از شوهر موقتم جدا و صیغه وی شوم.

متهم اضافه کرد: از دست مزاحمت های او خسته شده بودم. موضوع را با شوهرم در میان گذاشتم و از او خواستم مرد مزاحم را تنبیه کند. او هم با همدستی سه نفر از دوستانش، مرد جوان را به باغ متروکه ای در حومه شهر کشاند و آنها مرد جوان را بشدت کتک زده و در یکی از محله های شهر رها کردند.

در این مدت گمان می کردیم کسی او را پیدا کرده و نجاتش داده است و نمی دانستیم مرد جوان فوت شده است.

در پی اظهارات زن جوان، چهار همدست وی نیز دستگیر شدند و اعتراف کردند، مرد جوان را کتک زده اند و نمی دانستند او کشته می شود.

در پی اظهارات متهمان بررسی های کارشناسان پزشکی قانونی مشخص کرد علت مرگ مقتول، ضربه جسمی برنده به سر مرد جوان بوده است.

بنا بر این گزارش با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی در این زمینه ادامه دارد./جام جم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو