کد خبر: 1369

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ - ۸:۱۱

پرچم قطر در بحرین پایین کشیده شد+عکس

شرق پرس: این خبر از سوی خبرگزاری رسمی عربستان سعودي نیز منتشر شد و مسئولان "ریاض"، "ابوظبی" و "منامه" به طور جداگانه آن ...

 

 چند روز پیش خبری توسط رسانه های عربی منتشر شد مبنی بر اینکه کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین سفیران خود را از قطر فراخواندند و تصمیم دارند روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کنند.

شرق پرس: این خبر از سوی خبرگزاری رسمی عربستان سعودی نیز منتشر شد و مسئولان “ریاض”، “ابوظبی” و “منامه” به طور جداگانه آن را تایید کرده‌اند.

در همین حال منابع دیپلماتیک اعلام کردند که این اقدام بدلیل اختلاف میان سه کشور مذکور با قطر بر سر روابط دوحه و اخوان المسلمین است و نشان از عمق اختلافات میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دارد.

این درحالی است که با وجود اختلافات شدید، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس سعی دارند شورای همکاری خلیج فارس را به اتحادیه خلیج فارس تبدیل کنند که با توجه به شرایط پیش آمده، این مساله بسیار بعید به نظر می‌رسد.

اما در این میان تصویری که خبرنگار افتخاری ما از منامه پایتخت بحرین ارسال کرد،‌ نشان می دهد به دستور مقامات بحرین، پرچم قطر در حال پایین کشیده شدن در بحرین است. پایین کشیدن پرچم یک کشور، نشان دهنده تیرگی شدید روابط است.

شیعه انلاین

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو