کد خبر: 16264

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۱:۴۹

پایتخت ۵ اوج بی غیرتی نمایندگان و مسوولان مازندران

داستان های تحقیر آمیز، مسخره کردن یک قوم و گویش، توهین و بی حرمتی، نادان فرض کردن یک قوم و حتی خودم نام توهین آمیز این سریال، از ویژگی های مجموعه پایتخت است!

پایتخت 5 , عکس پایتخت 5 , پایتخت 5 رمضان 96 , داستان پایتخت 5

اختصاصی تیتر ۳ »  داستان های تحقیر آمیز، مسخره کردن یک قوم و گویش، توهین و بی حرمتی، نادان فرض کردن یک قوم و حتی خودم نام توهین آمیز این سریال، از ویژگی های مجموعه پایتخت است!

حال از گوشه و کنار خبر می رسد که پایتخت ۵ هم در راه است ! که اگر این چنین باشد به واقع باید کمله ی غیرت و یک علامت سوال بزرگ در جلوی نام مسوولان و نمایندگان مازندرانی قرار داد !

پایتخت، نام مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری است که برای شبکه یک سیما تولید و نخستین قسمت آن در نوروز ۱۳۹۰ از همین شبکه پخش شد، در این سریال که شخصیت های آن را مازندرانی ها شکل می دهند به وضوح یک شخصیت مازندرانی به بدترین شکل ممکن تخریب، خوار و خفیف می شود. سادگی بیش از حد، همیشه در حال دعوا و حسادت، گیج و دست و پاچلفتی بودن از نمونه های بارز یک شخصیت مازندرانی در سریال پایتخت است! که همان موقع سر و صداهایی به پا کرد و مردم غیورمند مازندرانی را به واکنش وا داشت. اما این سر و صداها کافی نبود تا سیروس مقدمِ منفور، سری دوم آن را در ایام نوروز ۱۳۹۲بسازد. انتقادهای مازندرانی ها یکصدا نبود تا سیروس مقدم با پشتوانه قویتر و با گستاخی هر چه تمام تر، سری سوم آن را در سال ۱۳۹۳ و نهایتاً پایتخت ۴ را در ماه رمضان ۱۳۹۴ ساخت و از تلویزیون ملی پخش کرد.

براستی شان و شخصیت یک قوم تا چه حد باید مورد تمسخر واقع شود؟ که ۴ سری از این مجموعه روی آنتن تلویزیون برود و هیچکس صدایش در نیاید؟ پس از پایتخت ۴ بود که بعضی از نمایندگان مازندران و مسوولان تازه از خواب بیدار شدند و واکنش هایی نشان دادند اما مثل همیشه این دست هم صدا نداشت! این درحالی است که اگر در یک فیلم یا سریال کلمه یا جمله ای از آذری زبان های عزیز مورد تمسخر واقع شود، کل فیلم یا سریال تعطیل می شود، بازیگرانش مجبور به غذرخواهی شده و از فعالیت منع می شوند و تبعات آن به مدیر شبکه نیز خواهد رسید تا مجبور به استعفا شود. نمونه آن چیزی که در یک برنامه کودک مختص بچه ها دیدیم که فیتیله ها در یک قسمت در نقش پدر و پسر آذری بازی کردند و بعد از آن فیتیله دیگه بی فیتیله !

حال خبر می رسد که پایتخت ۵ هم در راه است! سیروس مقدم از بی بخاری و بی غیرتی مسوولان مازندرانی نهایت استفاده را می برد.

سریال پایتخت 5 , عکس بازیگران سریال پایتخت 5 , عکس پشت صحنه سریال پایتخت 5

 

محسن تنابنده نویسنده و بازیگر مجموعه پایتخت با انتشار عکسی خبر از ساخت سریال پایتخت ۵ داد . وی در صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: « و بلاخره پایتخت در راه است »
پایتخت 5 , عکس پایتخت 5 , پایتخت 5 رمضان 96 , داستان پایتخت 5

 

انتظار ما از مسوولان این است تا زمانی که از صدا و سیما که این روز ها به تلویزیون میلی لقب یافته بخاری بلند نمی شود و براحتی اجازه تحقیر و تمسخر یک قوم را به بهانه خنده ی عده ای می دهند، از آنها بخاری بلند شود و هر چه در توان دارند بگذارند تا پرونده سریال های منزجر کننده و تحقیر آمیز پایتخت بسته شود و به فراموشی سپرده شود.

خطاب به سیروس مقدم : یادبگیریم با هم بخندیم نه اینکه به هم بخندیم ! خنداندن دیگران بواسطه تمسخر عده ای، هنر نیست، افتضاح است! اگر هنر بود همه تو را دوست می داشتند و هر جا قدم می گذاشتی از تو استقبال می کردند

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1

کل نظرات :1

  • عمر فاروق

    تاریخ : ۲۵ - دی - ۱۳۹۷

    متن پیام شما : مازندران فرهنگ خود را انداخته و کاملا معلومه کی کله ماهی خور و بی غیرت هستن


    پاسخ

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو