کد خبر: 1094

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۵۶

پارکینگ طبقاتی در بهشهر احداث می شود

  به گزارش شرق پرس، حمید آزموده امروز درجلسه شورای ترافیک بهشهر در فرمانداری با اشاره به عدم استفاده از وسایل شخصی برای ...

 

شهردار بهشهر از تامین زمین احداث پارکینگ طبقاتی بهشهر خبر داد.

 

به گزارش شرق پرس، حمید آزموده امروز درجلسه شورای ترافیک بهشهر در فرمانداری با اشاره به عدم استفاده از وسایل شخصی برای حمل ‌و نقل درون‌ شهری اظهار کرد: استفاده از وسایل نقلیه عمومی، از افزایش مصرف سوخت،آلودگی هوا و معضلات دیگری جلوگیری می کند.

وی افزود: با وجود چندین پارکنیگ در خیابان امام و فرهنگ، شاهد پارک دوبله در حاشیه خیابان ها و یا بلوار ها هستیم.

شهردار بهشهر افزود: با وجود پارکینگ های شهر در مناطق المهدی، پیرحلب، امام، فرهنگ تعریف شده که متاسفانه پاسخگو نبوده و پارکینگ طبقاتی ۵ طبقه خیابان امام و اوقاف در دست اقدام است.

وی  با اشاره به تامین اعتبار و خرید زمین به مساحت ۹۰۰ متر مربع در خیابان امام که به منظور احداث پارکنیگ طراحی شده است گفت: ساخت پارکینگ طبقاتی در ۵ طبقه باعث کاهش بار ترافیکی شهر بهشهر در خیابان امام خواهد شد.

آزموده با اشاره به اینکه جهت رفع معضل ترافیک در خیابان فرهنگ تصریح کرد: خیابان فرهنگ محل استقرار ادارات آموزش و پرورش، اصناف و ساختمان پزشکان بوده که در سال گذشته نسبت به تهیه زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع اقدام شده ، اما متاسفانه پارکینگ مزبور درطول روز مورد بهره برداری قرار نمی گیرد.

شهردار بهشهر خاطرنشان کرد : باید مردم را برای پارک وسائل نقلیه شخصی در پارکنیگ ها عمومی با بستر سازی و آموزش و همچنین هدایت پلیس راهور تشویق کرد.

وی از شهروندان خواست در صورتی که زمین و فضای مورد نیاز رها شده، شهرداری آمادگی دارد با تبدیل به پارکینک موقت به نفع صاحبان املاک همکاری کند.

تاکید بر روان سازی ترافیک در نوروز

محمد تقی نورزاد فرماندار بهشهر با اشاره ایام تعطیلات نوروزی سال ۹۳ و حضور مسافران برای بازدید از امکان تفریحی و تاریخی شهرستان گفت: روان سازی ترافیک شهری در ایام نوروز باید یکی از اهداف مهم کارشناسان ترافیک باشد.

وی افزود: کاهش بار ترافیکی درون شهری و جاده ای در حوزه شهرستان بهشهر ، رضایت خاطر و آرامش را برای مسافران در پی خواهد داشت.

نورزاد به امکان تاریخی و تفریحی بهشهر اشاره کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال مسافران زیادی از امکان تاریخی عباس آباد، گوهر تپه، غار هوتو، میانکاله، سرخ او ، دریای آرام و جاده پاسند رز، روستاهای آسیابسر و کوهستان در ایام نوروزی بازدید کنند.

تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو