کد خبر: 4936

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۹

پادشاه عربستان: به تروریست ها اجازه نمی دهیم از مذهب پوششی برای منافع خود بسازند

  پادشاه عربستان در پیامی وعده داده است که تروریست‌ها را در کشورش ریشه‌کن خواهد کرد.شرق پرس- ایسنا به نقل از پایگاه الوطن ...

 

پادشاه عربستان در پیام خود گفت: به دارودسته‌ی تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم که از مذهب پوششی برای منافع شخصی خود بسازند و مسلمانان را به خوف بیندازند یا اینکه به وطن ما و امنیت شهروندان مسالمت‌جوی آن آسیب بزنند.

 

پادشاه عربستان در پیامی وعده داده است که تروریست‌ها را در کشورش ریشه‌کن خواهد کرد.

شرق پرس- ایسنا به نقل از پایگاه الوطن العربی نوشت: ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، روز شنبه در پیامی به مناسبت آغاز ماه رمضان، گفت که حکومت او افراطی‌هایی که کشورش را تهدید می‌کنند، نابود خواهد کرد.

او تأکید کرد که در برابر “دارودسته تروریست‌ها” کوتاه نمی‌آید.

پادشاه عربستان در پیام خود گفت: به دارودسته‌ی تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم که از مذهب پوششی برای منافع شخصی خود بسازند و مسلمانان را به خوف بیندازند یا اینکه به وطن ما و امنیت شهروندان مسالمت‌جوی آن آسیب بزنند.

ملک عبدالله بن عبدالعزیز تاکید کرد: دین اسلام، دین وحدت، برادری و دعوت به کار نیک است اما ما در جهان امروز می‌بینیم که برخی افراد فریب دعوت‌های دروغین را خورده و میان اصلاح و تروریسم فرق نگذاشته‌اند و درک نکرده‌اند هدف این دعوت‌ها تفرقه‌افکنی میان مسلمانان است. این افراد همچنین فراموش کرده‌اند که هدف دین اسلام این است که جهان اسلامی الگویی برای وحدت و سازش باشد.

وی اظهار داشت: ما هیچ‌گاه به تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم که به وطن ما لطمه بزنند.

عبدالله بن عبدالعزیز خاطرنشان کرد: ما به خاطر ایمان و اعتقاد خود به دین اسلام با هرگونه اقدام تروریستی مخالفیم.

وی ادامه داد: ما با یاری خدا به مقابله با تروریسم می‌پردازیم و با همکاری و یاری هموطنان خود این آفت را از بین خواهیم برد.

پیامی که توسط خبرگزاری رسمی عربستان سعودی پخش شده، به دنبال بیانیه سابق پادشاهی سعودی درباره مبارزه با تروریست‌ها منتشر شده است.

در بیانیه‌ای که دو روز پیش منتشر شد، پادشاه سعودی دستور داده بود که تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از نفوذ احتمالی عناصر تروریست از خاک عراق به سرزمین عربستان اتخاذ شود.

ناظران سیاسی موضع‌گیری تازه پادشاه عربستان را با مذاکرات اخیر او با جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده در ارتباط می‌بینند.

پادشاه عربستان همچنین طی دستوری امیر خالد بن بندر، معاون وزیر دفاع کشور را از مقامش برکنار کرد.

او تنها ۴۵ روز در این مقام بود. در ۱۵ ماه گذشته این چهارمین باری است که پادشاه عربستان معاون وزیر دفاع را عوض می‌کند.

در این بیانیه نه از علت این برکناری سخنی گفته شده و نه از جانشین معاون وزیر دفاع نامی برده شده است.

نوری مالکی، نخست وزیر عراق به دنبال تسلط شورشیان مسلح بر برخی از شهرهای شمال کشور عربستان سعودی را به حمایت مالی و معنوی از آنها متهم کرد.

او تصریح کرد که عربستان مسئول جنایاتی است که در عراق رخ می‌دهد.

عربستان سعودی و قطر پیش از آن دولت نوری مالکی را به فرقه‌گرایی و کشاندن این کشور به وضعیت بحرانی متهم کرده بودند.

لازم به ذکر است گفته می شود رئیس تکفیری های داعش اخیراً  کعبه را به عنوان نماد شرک به خدا خواند و گفت در صدد است تا آنرا تخریب کند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو