کد خبر: 73796

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۱۶:۳۹

در آستانه شب یلدا برگزار شد؛

ویژه برنامه یلدای حماسه در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع)

اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، ویژه برنامه یلدای حماسه را به مناسبت شب یلدا در آسایشگاه جانبازان امام علی(ع) برگزار کرد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، این ویژه برنامه جهت ایجاد فضایی شاد و مفرح برای جانبازان حاضر در این آسایشگاه برگزار شد که با معرفی کتاب از سوی جانبازان نیز همراه بود.

 

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران پیامی را برای جانبازان حاضر در آسایشگاه امام علی(ع) ارسال کرد که در این برنامه قرائت شد.

 

وی در پیام خود اظهار داشت: جانبازان گرانقدر حماسه های جبهه های حق علیه باطل با تقدیر خداوند از وادی شهادت بازگشته اند و تلخی ماندن را با شیرینی ادای تکلیف جبران کرده و مانده اند تا به ما در راه ماندگان، راه رستگاری بیاموزند. آنها همراه شهدا بوده و جان خود را در طبق اخلاص نهادند اما تقدیر این بود که شهدا مهمان خدا شوند و جانبازان در این جهان و در ظلّ کرامت های الهی باقی بمانند تا حجتی بر مردم باشند و به ما درس مقاومت بیاموزند.

 

ولی پور افزود: آنها نه تنها در آن زمان با جهاد خود دشمنان را مأیوس کردند بلکه هم اکنون نیز از آنجائیکه نماد ایثار و جهاد و صبر و مقاومت بوده و به کابوس استکبار جهانی مبدل گشته اند؛ چرا که اگر روح حاکم بر جامعه، روح ایثار و جانبازی باشد هیچ روزنه نفوذی برای سلطه و منفعت جویی آنان باقی نخواهد ماند.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با بیان اینکه جانبازی حاصل تلاش برای کسب رضای الهی و مجاهدت در راه اوست، بیان داشت: این نشان افتخار و موهبتی آسمانی و ملکوتی است که مخصوص عاشقان و شیفتگان کوی محبوب است.

 

وی با اشاره به طولانی ترین شب سال که همان شب یلدا است، اذعان داشت: مطابق آئین و رسوم سنتی، در این شب، دورهمی های خانوادگی و دوستانه شکل می گیرد تا در صفا و صمیمیت، شب سرد اول زمستان با حرارت صله رحم، گپ و گفت دلنشین، کتابخوانی و حافظ خوانی، شادی و سرور دلچسب و بهره گیری از سخنان پندآموز بزرگترها گرم شود.

 

ولی پور افزود: آنچه بر خود وظیفه دانستیم، تشکیل یک دورهمی با حماسه سازان تاریخ بود، اسطوره های واقعی ایران و سربازان فداکار اسلام که خاطره های آنان از شب ها و روزهای جبهه ها حتما شنیدنی ترین و پندآموزترین سخنانی است که ما را در این وانفسای دنیایمان یاری می سازد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان ضمن طلب تندرستی و سعادتمندی برای جانبازان گرانقدر، ابراز امیدواری کرد: با خاطرات دلنشین این بزرگواران، محفل دومین یلدای حماسه، سرمای سوزناک طولانی ترین شب روزگار که دوران غیبت حضرت ولی عصر(عج) است را گرمای امید بخشد و ما را در انتظار عملی مهدی موعود(عج) یاری رساند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو