کد خبر: 14366

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۷

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

وقف، تبدیل ثروت فردی به پشتوانه عمومی مردم و مسیر عدالت‌خواهی/ترویج شعار همه واقف باشیم نگاه انقلابی رسانه ها را می طلبد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، ترسیم چهره‌های مختلف سنت حسنه وقف، رشد موقوفات، آگاهی بخشی نیازهای روز جامعه و بازگویی وقف نوین را امری مهم دانست.

تیتر ۳: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران امروز صبح در نشست با خبرنگاران به مناسبت دهه وقف، با برجسته دانستن نقش رسانه در زمینهٔ ترویج و نهادینه کردن سنت نبوی و علوی وقف گفت: برآنیم شعار دهه وقف را همراه با رسانه با نگاه انقلابی و بر اساس نیاز روز جامعه شروع کنیم تا شعار همه واقف باشیم از طریق رسانه ها در همگان نهادینه شود.          

وی اظهار داشت: وقف کلکسیونی از خوبیهاست که برای برون رفت از بسیاری از مشکلات،آسیب های اجتماعی و حتی معضلات اقتصادی و البته تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از فرهنگ وقف بهره جست.  

حجت‌الاسلام ستار علیزاده، با بیان این نکته که اگر نیات واقفان را بررسی کنیم می‌بینیم که در حوزه‌های مختلف نیت کرده‌اند و محدودیتی در نیت نمی‌توان ایجاد کرد.، افزود: برای رسیدن به اهداف مهم وقف، نقش رسانه بسیار اهمیت دارد.

وی، وقف را هدیه عزت واقف به مردم و جامعه و سرآغاز برخورد کریمانه واقف دانست و اظهار داشت: تحقق شعار همه واقف باشیم لبیک عملی به ندای مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و در دین اسلام نیز تأکید فراوانی به مقوله وقف‌شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران انتظار این نهاد از اصحاب رسانه را ترویج فرهنگ وقف با زبانی نو و هم نوا با روحیات جامعه و برنامه ریزی جهت گسترش فرهنگ وقف در جامعه دانست و عنوان داشت: ترسیم چهره‌های مختلف سنت حسنه وقف، رشد موقوفات، آگاهی بخشی نیازهای روز جامعه، بازگویی وقف نوین و توسعه روحیه وقف را از نیازهای اساسی در جامعه بیان کرد.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده، وقف را تبدیل ثروت فردی به پشتوانه عمومی مردم و مسیر عدالت‌خواهی برشمرد و گفت: با وقف یک‌نفس تازه‌ای به جامعه اسلامی و انسانی دمیده شود.

وی بالاترین میزان وقف را متعلق به شهرستانهای بابل و بهشهر با تعداد ۹ وقف دانست و افزود:  ۷۴ وقف جدید در استان با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و ارزش ریالی آن را ۵۰ میلیارد ثبت شد که از این میزان، بابل و بهشهر با ۹ وقف رتبه اول، ساری و قائمشهر رتبه دوم و سوم را در وقف جدید کسب کرده اند و برجسته ترین وقف مربوط به حاج حسن علیزاده به مساحت هزار متر مربع بوده و موقوفه میرهادی و آمنه در بهشهر به مساحت هزار مترمربع است.

وی میزان کمک های نقدی را در طرح مودت و کمک هایی مردمی، ۹۰۰ میلیون تومان و غیرنقدی را پنج میلیارد تومان عنوان کرد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو