کد خبر: 13915

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۳

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس:

وعده دولت در پرداخت خسارت طوفان‌زدگان قائم‌شهر عملیاتی نشد/ استاندار مازندران پیگیر مصوبات دولت باشد

ماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ 97 میلیارد تومان برای پرداخت خسارت به طوفان‌زدگان توسط دولت مصوب شد اما اقدام عملی برای پرداخت آنها انجام نشد.

تیتر ۳: عبدالله رضیان صبح امروز در همایش تجلیل از صادر کنندگان نمونه مازندران در اتاق بازرگانی استان، با بیان اینکه آسیب‌هایی در بخش صادرات داریم که باید شناسایی و برای رفع آن اقدام شود، اظهار کرد: ادغام دو وزارت خانه بازرگانی و صنعت معدن آسیب‌های جدی به این بخش وارد کرد.

وی با بیان اینکه محوری‌ترین تولید مازندران مرکبات است، افزود: قیمت پایین این محصول مشکلات جدی برای کشاورزان ایجاد کرد، قول‌ و قرارهای زیادی برای دلگرمی کشاورزان داده شد ولی به‌صورت عملیاتی اقدامی در این حوزه انجام نشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به وعده دولت در پرداخت خسارت به مردم طوفان‌زده قائم‌شهر اشاره کرد و ادامه داد: بعد از طوفان مصوب شده بود که ۹۷ میلیارد تومان به مردم پرداخت شود اما با تلاش‌های انجام شده این موضوع محقق نشد.

رضیان اضافه کرد: برای صادرات هم مصوبه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای فعالان اقتصادی مازندارن از جانب دولت داشتیم اما ضمانت اجرایی برای این قول و قرارها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم استاندار و مسؤولان استانی نسبت به پیگیری مصوبات دولت اقدام کنند، خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی مناسب برای حمایت از صادرکنندگان و خروج از رکود در کشور انجام شود.

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه حمایت جدی از صادرکنندگان انجام نمی‎شود، افزود: مشوق‌های صادراتی که مطرح می‎شود، به‌صورت جدی عملیاتی نمی‎شود.

رضیان با ابراز نگرانی از وارداتی بی‎رویه کالا به کشور، عنوان کرد: با وجود تولید مرکبات شاهد واردات این محصول به کشور هستیم که این مسأله قابل قبول نیست.

وی با اعلام اینکه ضعف قانونی در حمایت از تولید قابل انکار نیست، ادامه داد: انتظار این است که متولیان تولید با ارائه مشاوره مناسب این ضعف‌های قانونی را رفع کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: قول و قرارهایی برای حمایت از تولید در استان داده می‎شود ولی اقدام عاجل و اثرگذار در این ارتباط دیده نمی‏‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو