کد خبر: 2536

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۳۰ - ۴:۳۷

وزیر اطلاعات: در مورد درگیری زندان اوین بیانیه می دهیم

همچنین «سیدمحمود علوی» وزیر اطلاعات در گفت‌وگویی کوتاه به «شرق» گفت: «وزارت اطلاعات به‌زودی اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر خواهد کرد.»برخی رسانه‌های خارجی روز ...

 

شرق پرس: مدیر کل زندان‌های استان تهران می‌گوید هیچ‌گونه درگیری و ضرب‌وشتمی بین ماموران و زندانیان بند ۳۵۰ اوین روی نداده است. سهراب سلیمانی به «ایرنا» گفته است: «تنها یک بازرسی ساده انجام شده که این بازرسی به صورت ماهانه و نوبه‌ای انجام می‌شود.»

همچنین «سیدمحمود علوی» وزیر اطلاعات در گفت‌وگویی کوتاه به «شرق» گفت: «وزارت اطلاعات به‌زودی اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر خواهد کرد.»

برخی رسانه‌های خارجی روز پنجشنبه از درگیری و ضرب‌وشتم زندانیان بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین از سوی ماموران و زندانبانان این ندامتگاه خبر دادند.

همچنین «غلامحسین اسماعیلی» رییس سازمان زندان‌های کل کشور در گفت‌وگو با «ایلنا» اخبار برخی سایت‌های خبری مبنی بر اینکه در درگیری دست‌و‌پای برخی از این زندانیان شکسته شده یا مشکل جسمانی برایشان به وجود آمده را تکذیب کرد و گفت: «بنا نداریم که به ادعاهای سایت‌های معارض که دروغ‌پراکنی علیه نظام می‌کنند پاسخگو باشیم.»

«منصور حقیقت‌پور» و «محمدصالح جوکار» دو نفر از نمایندگان مجلس و از اعضای کمیسیون امنیت ملی به «شرق» گفتند به دلیل تعطیلات آخر هفته در حوزه‌های انتخابیه خود به سر می‌برند و تنها از طریق پیامک‌ها از وقوع این جریان باخبر شده‌اند. آنها گفتند هنوز اطلاعات دقیق و کاملی از آنچه در زندان اوین اتفاق افتاده، ندارند اما قطعا آن را پیگیری و نتایج آن را اعلام خواهند کرد.

از سوی دیگر علی مطهری نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با «قانون‌آنلاین» خواستار ملاقات این زندانیان با خانواده‌هایشان شد.

 او گفت: «امیدوارم چنین خبری حقیقت نداشته باشد. لااقل خانواده‌های این زندانیان سیاسی باید در جریان قضیه قرار بگیرند و اگر برخی از آنها به بیمارستان منتقل شده‌اند اجازه ملاقات به خانواده‌های‌شان داده شود. معلوم نیست چرا شدت عمل نشان داده شده و عده‌ای مصدوم و عده‌ای به زندان انفرادی منتقل شده‌اند. شاید برخی نهادهای اطلاعاتی موازی وزارت اطلاعات برای ایجاد مشکل برای دولت جدید دست به این اقدام زده‌اند. رییس‌جمهوری هم باید از حقوق شهروندان دفاع کند.»

مطهری افزود: «ما این مساله را در مجلس پیگیری و از وزیر دادگستری سوال خواهیم کرد.»

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو