کد خبر: 74393

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۹:۵۷

رضیان با اشاره به ضرورت اصلاح فرهنگ اقتصادی مردم:

وزارت صمت در ساماندهی بازار خودرو ناتوان است

تیتر 3 : عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با با اشاره به ضرورت اصلاح فرهنگ اقتصادی مردم گفت: وزارت صمت نمی‌تواند برای ساماندهی بازار ...

تیتر ۳ : عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با با اشاره به ضرورت اصلاح فرهنگ اقتصادی مردم گفت: وزارت صمت نمی‌تواند برای ساماندهی بازار خودرو کاری انجام دهد.

عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو، گفت: وزارت صمت با اعمال فرمول ۵ درصد زیر قیمت بازار به دنبال کاهش قیمت خودرو بود در حالیکه نه تنها قیمت‌ چهارچرخ ها کاهش پیدا نکرد بلکه روز به روز بر قیمت آنها افزوده شد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش قیمت خودرو با روند کنونی نه تنها معقول نیست بلکه نگران کننده است باید سرمنشا این افزایش قیمت مشخص شود.

وی اظهار کرد: گرانی روزانه خودرو باعث شده مردم با توجه به فرهنگ “بخریم تا گرانتر نشده” به سمت خرید این کالا هجوم ببرند چراکه تصور می‌کنند اگر اکنون خودرو بخرند بهتر از سال آینده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:یکی از راهکارهایی که منجر به ساماندهی بازار خودرو می‌شود واردات چهارچرخ‌ها است می‌توان با در نظر گرفتن برخی شروط واردات خودرو را آزاد کرد.

وی با بیان اینکه مردم خودرو را کالایی سرمایه‌ای می‌دانند، خاطرنشان کرد: این دیگاه کاملا اشتباه است چراکه  خودرو نه تنها کالایی سرمایه‌ای نیست بلکه با گذشت هر سال به دلیل پایین آمدن مدل آن از قیمتش کاسته می‌شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فضای روانی موجود در کشور از یک سو و نبود بازار مناسب برای سرمایه گذاری مردم از سوی دیگر باعث شده نقدینگی به سمت خرید خودرو سوق داده شود.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو