کد خبر: 3865

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۷ - ۴:۲۸

وزارت بهداشت: سرطان عامل ۱۷ درصد مرگ و میر ایرانیان

شرق پرس: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان سرطان شناسی ...

 

دکتر رضا ملک زاده گفت: ۱۷ درصد مرگ و میر در کشور ناشی از سرطان ها است.

شرق پرس: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان سرطان شناسی در شیراز و همزمان با عید مبعث افزود: ۵۰ درصد از سرطان ها قابل پیشگیری، و ۵۰ درصد نیز پس از ابتلا قابل درمان است.

وی گفت: فعالیت بیمارستان سرطان در شیراز ، باید در راستای آموزش ، پیشگیری و درمان برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اینکه چاقی و نبود تحرک مهم ترین عامل ابتلا به سرطان در کشور است، اظهارکرد: با راه اندازی این بیمارستان در استان فارس، می توان به تربیت نیروی انسانی متخصص برای کار در جهت پیشگیری پرداخت.

استاندار فارس نیز در این آیین ، این بیمارستان را یکی از حلقه های تقویت فارس در عرصه پزشکی دانست.

سید محمد احمدی افزود: شیراز از قطب های پزشکی کشور است، و و می تواند در عرصه توریسم سلامت نقش مهمی ایفا کند.

وی اظهارکرد:همواره در کنار دست اندرکاران عرصه سلامت در استان هستیم و از وقف همگانی در احداث این بیمارستان حمایت می کنیم زیرا مردم فارس همیشه در امور خیریه پیش قدم بوده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت : این بیمارستان با ۱۰۰ تخت در قالب وقف مشارکتی احداث می شود.

دکتر ˈمحمد هادی ایمانیهˈافزود: هزینه احداث این بیمارستان یک هزار میلیارد ریال است ، و اگر هر نفر از مردم فارس ۲۰۰ هزار ریال در این کار مشارکت کند هزنیه آن تامین می شود.

وی اظهارکرد:در زمینه وقف مشارکتی هر کسی با هر سرمایه ای می تواند در این امر نیکوکارانه مشارکت داشته باشد.

وی گفت: زمین این بیمارستان در مرکز آموزشی پزشکی درمانی پیوند اعضای ابن سینا واقع است و به عنوان بنیاد سرطان جنوب کشور، در شهر شیراز احداث می شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره اوقاف استان فارس، با زیربنای ۷۰۰هزار مترمربع احداث، و برای آن ۵۰۰ تخت بیمارستانی پیش بینی شده است.

دکتر ایمانیه بیان کرد: اوراق وقف مشارکتی برای احداث این بیمارستان به صورت ۵۰ ، ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار تومانی منتشر می شود که بر این اساس هر شهروند می تواند به میزانی که توانایی دارد در این اقدام خیرخواهانه مشارکت کند.

به گزارش ایرنا, رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه آمار ابتلای به سرطان رو به افزایش است ، گفت: ۴۰تا ۵۰ درصد سرطان ها با آموزش و انتقال روش های علمی قابل پیشگیری است و در این مرکز هم تصمیم بر این است که بر آموزش و پیشگیری تاکید شود

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو