کد خبر: 1421

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۸ - ۱۲:۳۷

وحشت شاکیان از دیدن اعضای باند مخوف

به گزارش شرق پرس، ۵ عضو اين باند خطرناک که يکي از آنان زن ۲۴ ساله اي است، پس از دستگيري در گرگان ...

 

۵ عضو یک باند مخوف سرقت های به عنف و آزار و اذیت زنان که در شهرهای مختلف کشور اقدام به ارتکاب جرم کرده اند در حالی روز گذشته مقابل طعمه های مشهدی خود قرار گرفتند که برخی از شاکیان با دیدن آن ها از ترس به خود می لرزیدند و گریه می کردند.

به گزارش شرق پرس، ۵ عضو این باند خطرناک که یکی از آنان زن ۲۴ ساله ای است، پس از دستگیری در گرگان به مشهد منتقل شدند تا به جرایمی که در مشهد مرتکب شده اند رسیدگی شود. چند تن از زنانی که در دام اعضای این باند گرفتار شده بودند صبح روز گذشته به محض مشاهده متهمان در حالی که از یادآوری صحنه های خشن سرقت و آزار و اذیت به خود می لرزیدند، آنان را شناسایی کردند و به تشریح چگونگی ماجرا پرداختند.

یکی از قربانیان این باند مخوف در حالی که اشک می ریخت گفت: تابستان سال جاری در بولوار ۷ تیر مشهد منتظر خودرو بودم که یک دستگاه پژو ۴۰۵ مقابلم توقف کرد. ۴ نفر داخل پژو نشسته بودند که من هم سوار شدم اما هنوز مسافتی طی نکرده بودیم که ناگهان یکی از آنان سر مرا زیر صندلی فرو برد و دیگری هم با شوکر به من ضربه می زد. خیلی ترسیده بودم و در حالی که بر اثر ضربات شوکر به خودم می لرزیدم به آن ها التماس می کردم و می گفتم من جای مادرتان هستم. آن ها را قسم می دادم رهایم کنند ولی تا کنون هیچ موجودی را به این سنگدلی ندیده بودم. آن ها با بی رحمی طلاها، مدارک و کارت بانکی را به همراه رمز آن از من گرفتند و پس از آن که مرا مورد ضرب و جرح قرار دادند در یک خیابان خلوت رها کردند و گریختند.

زن جوان دیگری که آن ها را شناسایی کرده بود نیز گفت: من در ۱۰۰ متری فجر سوار خودروی پژو پارس آن ها شدم. چون یک زن جوان در خودرو نشسته بود اعتماد کردم اما پس از مسافت کوتاهی آن زن پیاده شد و جوان دیگری سوار خودرو شد. آن ها با تهدید چاقو سر من و دخترم را زیر صندلی جا کردند و به سمت جاده سرخس رفتند. در بین راه، طلاهای دخترم را با انبردست قیچی کردند و همه اموال ما را گرفتند و پس از آزار و اذیت های فراوان و به کار بردن الفاظ بسیار زشت که از گفتن آن ها شرم دارم ما را در بیابان رها کردند.

 این در حالی بود که وقتی التماس می کردم یکی از آنان گفت: چیزی نگو او (اشاره به سرکرده باند) خونخوار است و شما را می کشد!

طعمه ۳۵ ساله دیگر این باند نیز که هنوز از شدت ترس نمی توانست به چهره آنان نگاه کند گفت: وقتی مرا سوار کردند گفتند شیشه خودرو را بالا بدهید چون می خواهیم کولر را روشن کنیم. وقتی صدای ضبط خودرو را هم بلند کردند ترس بر وجودم غلبه کرد. احساس کردم در دام زورگیران گرفتار شده ام. خواستم کرایه را بدهم و پیاده شوم که ناگهان یکی از آنان مرا زیر صندلی جا کرد و گفت: اگر حرف بزنی تو را می کشیم! آنان طلاها، کارت عابربانک، پول نقد و هر چیزی که داشتم را از من گرفتند. یکی از آنان چاقویی را در پهلویم قرار داده بود و دیگری با استفاده از پلاستیک النگوهایم را بیرون می کشید و سپس مرا در بیابان رها کردند.

وی ادامه داد: از ترس آبرویم نمی توانستم به کسی چیزی بگویم اما هر لحظه از یادآوری صحنه های وحشت و اضطراب به خود می لرزیدم.

زن جوان دیگری که در دام اعضای این باند مخوف گرفتار شده بود پس از شناسایی متهمان گفت: چون یک زن جوان داخل خودروی آن ها نشسته بود اعتمادم جلب شد و سوار خودروی آن ها شدم. ناگهان درهای خودرو قفل شد و یکی از سرنشینان صدای ضبط را بلند کرد و در حالی که دیگران مرا کتک می زدند مقنعه ام را داخل دهانم فرو بردند و چسب زدند که صدایم در نیاید. سپس همه طلاها و اموالم را دزدیدند و مرا در میان نخاله های ساختمانی پیاده کردند.

زن ۳۰ ساله دیگر هم گفت: با پول کارگری ۱۹ میلیون تومان طلا خریده بودم که به خاطر تأمین هزینه های درمان شوهر بیمارم به بازار رفته بودم که آن ها را بفروشم. در مسیر راه سوار پژوی متهمان شدم. آن ها مرا با چاقو تهدید کردند و هنگام کشیدن گوشواره هایم لاله گوشم را نیز بریدند. التماس ها و گریه های من فایده ای نداشت و هیچ کدام از این افراد سنگدل توجهی نمی کردند. کسی هم از داخل خودرو فریادهایم را نمی شنید تا این که در بیابان های کنه بیست با سرقت طلاها رهایم کردند.

گزارش خراسان حاکی است: اعضای این باند در ۹۲٫۴٫۲۱ به زور وارد خودروی پارک شده یک پزشک شدند و پس از ضرب و جرح، دست و پاها و چشم های او را با پاره کردن روپوش پزشکی بستند و پس از اخاذی میلیونی، خودروی او را نیز به سرقت بردند و جرایمی را هم با خودروی مسروقه انجام دادند.

با گزارش این حادثه به پلیس آگاهی خراسان رضوی و تکرار جرایم مشابه، سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) دستور داد تا گروهی از کارآگاهان ورزیده اداره عملیات ویژه آگاهی به فرماندهی سرهنگ جوانبخت، پیگیری جدی سرقت های به عنف را در دستور کار قرار دهند.

کارآگاهان پس از جمع آوری یک سری اطلاعات پلیسی و تصویر چهره نگاری متهمان، عملیات شناسایی و دستگیری آنان را ادامه دادند تا این که مشخص شد اعضای این باند مخوف در دیگر شهرهای کشور نیز جرایم مشابهی را مرتکب شده اند.

بنابراین عملیات پلیس با ارسال تصاویر به کلیه یگان های انتظامی در شهرهای شمال کشور متمرکز شد و در حالی که حلقه های پلیس برای دستگیری آنان هر روز تنگ تر می شد، متهمان «پژو سوار» در استان گلستان دستگیر شدند.

گزارش خراسان حاکی است: به دستور قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی شعبه ۸۰۸ مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد) اعضای این باند برای ادامه تحقیقات و مواجهه حضوری با زنانی که در مشهد طعمه آن ها شده بودند به اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی انتقال یافتند.

تحقیقات بیشتر در این باره با صدور دستورات ویژه ای از سوی مقام قضایی در حالی ادامه دارد که تلاش کارآگاهان برای شناسایی طلافروشانی که اقدام به خرید طلاهای مسروقه کرده اند نیز آغاز شده است.

 

/انتهای خبر

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1965

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو