کد خبر: 15228

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۸

واکنش شاه عربستان به اعلام سیطره کامل ایران بر خلیج فارس و تنگه هرمز

تیتر 3 » فعالان سیاسی سعودی در شبکه های اجتماعی در واکنش به اعلام رسمی ایران مبنی بر سیطره کامل بر تنگه هرمز و خلیج فارس از نحوه تعامل شاه این کشور با این مسئله پرداختند.

ایران و عربستان

به گزارش تیتر ۳ » سردار محمد باقرزاده مسئول کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت: جزایر خلیج فارس حساسیت ویژه‌ای دارند و تنگه هرمز و خلیج فارس یک منطقه استراتژیک هستند و  ایران در این حوزه کاملاً مسلط است و باید این وضعیت همچنان تداوم پیدا کند و لازمه‌اش حضور قدرتمندانه است و این حضور قدرتمندانه با حضور مکتب عاشورایی سیدالشهداء خواهد بود و در حقیقت حضور شهدا باعث الهام بخشی به رزمندگان می‌شود.

 

سردار باقرزاده تصریح کرد: باید دفاع از سرزمین اسلامی تا مرز شهادت استمرار پیدا کند و شهداء به عنوان چراغ راه هدایت همه بشر از جمله کسانی که در این جزایر ساکن هستند و چه کسانی که در حوزه اقتصادی و نفت و چه در حوزه‌های خدمات عمومی و یا رزمی حضور دارند می‌تواند الهام بخش و حرکت آفرین باشند.

 

فعالان سیاسی سعودی در شبکه های اجتماعی در واکنش به اعلام رسمی ایران مبنی بر سیطره کامل بر تنگه هرمز و خلیج فارس از نحوه تعامل شاه این کشور با این مسئله پرداختند.

 

در این ارتباط “مجتهد” فعال سیاسی سعودی در توییتر نوشت: «ایران در حالی رسما سیطره و کنترل کامل خود را بر تنگه هرمز و خلیج [فارس]  اعلام کرده است که نشست ابوظبی میان “سلمان” شاه سعودی و “السیسی” تحت این سیطره ایرانی ها بر خلیج [فارس]  برگزار خواهد شد.»

 

مجتهد در ادامه نوشت: «اعلام سیطره کامل ایران بر تنگه هرمز و خلیج [فارس] واکنش شاه عربستان را در پی داشت است؛ چرا که این مسئله چالش بزرگی پیش روی “سلمان” شاه عربستان ایجاد کرد به گونه ای که این چالش آنقدر او را تحت فشار قرار داده که وی را به بررسی لغو سفرش به امارات برای مشارکت در نشست ابوظبی وادار کرده است.»

 

%image_alt%

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو