کد خبر: 4284

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۱ - ۴:۱۳

واکتنش انگلیس و امارات به اشغال موصل عراق توسط داعش

  شرق پرس:  شیخ عبدالله بن زاید اعلام کرد کشورش با نگرانی شدیدی حوادث تروریستی را که در شهر موصل عراق رخ داده ...

 

در پی اشغال شهر موصل توسط تروریستهای تکفیری داعش مقامات امارات و انگلیس ابراز نگرانی خود را اعلام کردند.

 

شرق پرس:  شیخ عبدالله بن زاید اعلام کرد کشورش با نگرانی شدیدی حوادث تروریستی را که در شهر موصل عراق رخ داده است دنبال می کند.

وی افزود کشورش تروریسم را با تمام اشکالش رد و از ثبات و وحدت عراق حمایت می کند.

مهر به نقل از الیوم السابع نوشت: وزارت خارجه امارات اعلام کرد وزیر خارجه این کشور شامگاه سه‌شنبه در تماس تلفنی با هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق، اوضاع موصل را بررسی کرد.

وزیر خارجه امارات به همتای عراقی خود گفته است ما با نگرانی شدیدی آنچه را در موصل می گذرد، پیگیری می کنیم و به شدت اقدامات عناصر تروریستی در ایجاد رعب و وحشت برای مردم و غیرنظامیان و نابودی دارایی ها آنها را محکوم می کنیم.

دولت انگلیس هم حملات تروریست‌های داعش به شهر موصل و اشغال این شهر را محکوم کرد و از دولتمردان عراق خواست دلایل ناامنی در این کشور را بررسی کنند.

هیو روبرتسون وزیر امور خاورمیانه دولت انگلیس اعلام کرد ما حمایت کامل خود را از دولت عراق در جنگ با تروریسم مورد تاکید قرار می دهیم و از دولت جدید عراق که به سرعت تشکیل خواهد شد می خواهیم به رهبران سیاسی اجازه دهد با کمک یکدیگر دلایل از بین رفتن امنیت را در عراق بررسی کنند.

ائتلاف ملی عراق هم در بیانیه ای خواستار اتحاد همه عراقی‌ها در جنگ با داعش و حمایت آنها از عملیات ارتش در مقابله با تروریسم و اعمال اشد مجازات نظامی درباره فرماندهانی شد که از ادای وظیفه دفاع از میهن شانه خالی کردند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو