کد خبر: 72953

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - ۶:۲۶

آفساید بررسی می کند :

واقعیت ها در مورد لغو لیگ سه گانه کشور در ساری / تکذیب بیانیه علیه اداره کل توسط رئیس هیات استان / روی سیاه آقای مجری، سیاه تر شد

تیتر 3: شنیدن خبر برگزاری اولین مرحله مسابقات لیگ کشوری ورزش سه گانه به میزبانی ساری، باعث افتخار و خردسندی بود. اما شنیدن خبر عدم ...
فردین خداوردی

تیتر ۳: شنیدن خبر برگزاری اولین مرحله مسابقات لیگ کشوری ورزش سه گانه به میزبانی ساری، باعث افتخار و خردسندی بود. اما شنیدن خبر عدم برگزاری این مسابقات به دلایل ناهماهنگی، خبری تاسف بار و ناراحت کننده بود! به خصوص وقتی عده ای معلوم الحال که از بیت المال در جهت منافع شخصی خودشان گام بر می دارند از این آب گل آلود ماهی گرفته و تقصیرات را به گردن اداره کل و حبیب حسین زادگان انداختند!
برای این افراد که از هیچ فرصتی برای تخریب و کوبیدن موفقیت های اداره کل و متولی آن، دریغ نمی کنند، این یک فرصت طلایی بود تا بار دیگر با شایعه پراکنی و فرافکنی مقصر را اداره کل ورزش مازندران بدانند! این در حالی است که واقعیت چیز دیگری است و هم رئیس سازمان لیگ و هم رئیس هیات استان مقصر بودن اداره کل را مضحک و غیرواقعی خواندند.

 

منوچهر عزیزی مسئول مسابقات لیگ فدراسیون ورزش سه گانه در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار آفساید در رابطه با عدم برگزاری این مسابقات گفت : پیرو نامه درخواست میزبانی هیات ورزش سه گانه مازندران، بنده و عوامل فدراسیون در تاریخ ۲ شهریور برای هماهنگی های لازم به اداره کل ورزش و جوانان مازندران مراجعه کرده و جلسات خوبی با حضور آقای عباسی، معاونت محترم اداره کل، آقای خداوردی رئیس هیات سه گانه مازندران برگزار کرده و مصوبات آن نیز صورت جلسه و امضا شده که در سایت فدراسیون نیز درج شده است.
عزیزی افزود : خدارا شکر همه هماهنگی ها بعمل آمد و همه چیز خوب پیش می رفت و حتی شب قبل از مسابقه بنده مجددا موارد را چک کرده و اعلام شد که همه هماهنگی ها بعمل آمد و هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی ادامه داد : روز مسابقه ما منتظر حضور پلیس راهور بودیم، ساعت ۷ و نیم شد نیامدند، ۸ شد نیامدند، و در نهایت ساعت ۸ و نیم آمدند و در کمال تعجب اعلام کردند که با ما هماهنگ نشده است و ما جاده را نمی بندیم! پاسخ دادیم اگر با شما هماهنگ نشده است چطور با ماشین های پلیس و تجهیزات اینجا حضور دارید؟ که پس از آن پلیس راهور ساری نیز با ماشین بنز و با خدمه از راه رسید و اعلام کرد که مشکلی نیست و استارت بزنید اما چند دقیقه بعد تلفنی زده شد و ایشان به همراه دوستانشان برگشنتند و گفتند خودتان مسابقه را اجرا کنید !
این مقام مسئول افزود : ما که نمی توانستیم بدون حضور پلیس راهور مسابقه را برگزار کنیم! ماندیم آن تلفن چه بود ؟ و چرا آن دستور داده شد؟ جالب اینجاست که در همین مکان ما ۵ دوره مسابقه با موفقیت برگزار کردیم و همین جناب سرهنگ باقری در ۴ دوره آن حضور داشت و همکاری کرد.
عزیزی تصریح کرد : ما در ادامه به سراغ دریابانی رفتیم که با تعداد زیادی قایق و جت اسکی که نشان داده شده بود از قبل هماهنگ شده است، در مکان حضور داشت اما آنها هم گفتند با ما هماهنگ نشده، باز به آنها گفتیم اگر هماهنگ نشده چطور این همه جت اسکی و قایق با تجهیزات کامل منتظر برگزاری مسابقه هستند؟!
وی ادامه داد : آقای عباسی معاونت محترم اداره کل هم از راه رسیدند و با دریابانی صحبت کردند حتی نامه ها را نشان داده و هماهنگی های بعمل آمده را گوشزد کردند اما دریابانی همچنان مانع شد وقتی به اوج گرما رسیدیم و دیگر دیدیم نمی توانیم کاری کنیم تصمیم به عدم برگزاری مسابقه گرفتیم در واقع مسابقه بهم خورد کسنل نشد!
منوچهر عزیزی تصریح کرد : در این قضیه نه فدراسیون مقصر است، نه هیات استان و نه اداره کل ورزش استان، بنده حضور معاونت محترم را دیدم که برای اولین بار حتی التماس می کرد و شدیدا حرص می خورد چرا که از قبل هماهنگی ها صورت گرفته بود و نامه نگاری ها انجام شده بود. جالب آن که ساعت ۳ پلیس راهور و دریابانی آمدند و گفتند خب استارت بزنیم همه چیز آمادست! اما دیگر دیر شده بود و ما گفتیم خداحافظ شما، تیم ها همه محل مسابقه را ترک کردند و ساعت استارت نمی تواند بهم بخورد!
مسئول مسابقات لیگ فدراسیون اظهار داشت : در این مسابقات ۱۷ تیم از سراسر کشور شرکت کرده بودند و برای نخستین بار برنامه های ویژه ای برای این مسابقات اعم از پاراگلایدر و غیره در نظر گرفته بودیم که از نظر کیفی یکی از بهترین مسابقات می شد اما متاسفانه با عدم هماهنگی پلیس راهور و دریابانی این مسابقات بهم خورد.
منوچهر عزیزی در ادامه یادآور شد : ضرر های مالی باشگاه ها و افرادی که از نقاط دور به ساری سفر کرده بودند را چه کسی پرداخت می کند؟ ما قطعا پیگیر هستیم و مکاتبانی را با وزارت ورزش نیز انجام دادیم که بزودی در سایت فدراسیون اعلام می شود.
وی در پاسخ به اینکه تکلیف این مسابقات چه می شود و آیا مجددا در ساری برگزار می شود، بیان داشت : ما این مسابقات را تا قبل از مهر برگزار می کنیم و به هیچ عنوان دیگر نزدیک ساری نمی شویم!

 

برای اطلاع از جزئیات بیشتر به سراغ فردین خداوردی رئیس هیات سه گانه استان مازندران رفتیم.
خداوردی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار آفساید پیرامون عدم برگزاری این مسابقات گفت : جای بسیار تعجب دارد که برخی ما را مقصر می دانند و برخی اداره کل را، در صورتی که تمامی مکاتبات و هماهنگی ها طی جلساتی، انجام شده و هماهنگی های لازم بعمل آمده بود.
وی افزود : آنچه که از طرف ما می بایست صورت بپذیرد، به درستی و با موفقیت انجام شد و ما بقی آن مربوط به سازمان لیگ که مسئول برگزاری و اداره ورزش شهرستان ساری بود که بنظر می رسد در رساندن نامه ها و مکاتبات تاخیر داشته است.
رئیس هیات سه گانه استان مازندران تصریح کرد : استان ورزش خیز مازندران، استانی نیست که با شان آن بازی شود و قطعا این مسئله را تا آخر پیگیر هستیم و از مسئولین نیز می خواهیم پیگیر باشند تا مقصر اصلی مجازات شود تا از تکرار این اتفاق وحشتناک و آبروبر برای استان، جلوگیری شود.
فردین خداوردی ضمن تکذیب بیانیه صادره از سوی هیات سه گانه علیه اداره کل ورزش و جوانان مازندران تاکید کرد : جای بسی تاسف دارد، درست زمانی که ما دچار بحران هستیم عده ای سودجو تحت پوشش خبرنگار، شیطتنت هایی مرتکب می شوند، این بیانیه صحت ندارد و معلوم نیست از کجا منتشر شده است.
وی ادامه داد : ما تعامل بسیار خوبی با اداره کل داریم، اداره کل ورزش و جوانان همواره حامی و یاور ما بوده و ما نقش مکمل را برای آن اداره محترم بازی می کنیم.
خداوردی تاکید کرد : ان شاء الله با درایت مسئولین تراز اول به خصوص شخص مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان، این قضیه موشکافانه بررسی و حل شود و ساماندهی صورت بگیرد که از تکرار این اتفاقات جلوگیری کند.
رئیس هیات سه گانه مازندران یادآور شد : این مسابقات یکی از بهترین مسابقات سه گانه کشور می توانست لقب بگیرد، امکاناتی که فراهم کرده بودیم بسیار حرفه ای بود و رضایت همگان را به دنبال داشت اما متاسفانه چند کاغذ بازی آخر باعث شد تا بازیکنان و باشگاه ها که از سراسر کشور به این استان آمده بودند با ضرر هنگفتی رو به رو شوند.
وی افزود : پس از گذشت ۲ ساعت از زمان استارت مسابقه که پلیس راهور را راضی کردیم با سد دریابانی برخورد کردیم آنها که لباس مقدس جمهوری اسلامی را به تن داشتند رفتار بسیار بدی از خود نشان دادند و با ایجاد رعب و وحشت و موج، ورزشکاران را تهدید می کردند.
فردین خداوردی در خصوص برخی جو سازی ها و تخریب ها علیه مدیرکل افزود : قطعا مشکل نه از سمت اداره کل و نه از سمت هیات است، اسناد و مدارک موجود است که ما و اداره کل وظایف خود را به درستی
انجام دادیم و دلیل لغو یا عدم هماهنگی هنوز مشخص نیست ولی این را بدانید که پیگیر این موضوع هستیم چرا که با یک عذرخواهی ساده این مشکل برطرف نخواهد شد.

 

ویژه نامه تخصصی ورزش مازندران، آفساید، یک بار دیگر با بررسی دقیق و حقیقی ماجرا روی سیاه مجریان از خود راضی و پولکی را سیاه تر کرد. این گزارش نشان داد این افراد از هیچ فرصتی برای حمله و تخریب متولی دستگاه ورزش استان که به درستی به انجام وظایف خود می پردازد، دریغ نمی کنند. این گزارش یک بار دیگر ثابت کرد که این افراد هرگز به دنبال منافع ورزشی استان نیستند و تنها به دنبال منافع جیب خود هستند. دیگر چه عملکردی بهتر از این را می توان از یک مدیرکل یافت که اینگونه مورد تخریب قرار می دهید؟ قطعا شما به دنبال منافع ورزش مازندران نیستید.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو