کد خبر: 20239

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۹:۴۴

واریز کمک بلاعوض دولت به حساب باغداران مازندرانی از هفته آینده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که کمک بلاعوض دولت به باغداران خسارت دیده استان از هفته آینده به حساب آنان واریز می شود.

تیتر ۳: دولت تدبیر و امید در پی برف و سرمای اوایل آذر ماه امسال که به بخشی از باغ های مرکبات مازندران خسارت زد ، مبلغ سه هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد که ۳۰۰ میلیارد ریال آن کمک بلاعوض است .

 

دلاور حیدرپور در بابل افزود :۱۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض باغداران خسارت دیده به حساب جهاد کشاورزی واریز شده است و ۱۵۰ میلیارد ریال دیگر هم بزودی واریز خواهد شد.

 

وی گفت : همچنین ۲۰۰ میلیارد ریال هم برای جبران خسارت کیوی کاران دریافت شده است که تا پایان هفته جاری به حسابشان واریز می شود .

او افزود : هم اکنون در حال دریافت شماره حساب از باغداران خسارت دیده هستیم .

 

حیدرپور گفت : دولت تدبیر و امید ۲ هزار میلیارد ریال نیز تسهیلات با کارمزد ۱۸درصد برای باغداران خسارت دیده در نظر گرفته است که هشت درصد از کارمزد را دولت متقبل می شود و ۱۰ درصد آن را باغدار پرداخت می کند.

 

وی افزود : برای ارائه تسهیلات هر شهرستان کمیته ای با حضور فرماندار ، رئیس جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی تشکیل شده است که در این کمیته ها افراد خسارت دیده شناسایی و برای دریافت این تسهیلات به بانک معرفی می شوند.

 

مازندران بیش از ۱۱۰ هزار هکتار باغ مرکبات دارد که پیش بینی شده بود امسال بیش از ۲ و نیم میلیون تن محصول از آنها برداشت شود.
برف و سرمای اول تا چهارم آذر ماه امسال در مازندران سبب شد تا بر اساس برآورد کارشناسان دستکم به ۳۰ درصد از محصول باغ های مرکبات استان خسارت وارد شود .

 

دولت برای جبران خسارت باغداران مازندران هفت بسته حمایتی تعریف کرد که خرید مرکبات دورریز به قیمت سه هزار و ۵۰۰ ریال ، خرید پرتقال های صنعتی به قیمت پنج هزار و ۵۰۰ ریال ، خرید پرتقال های درجه ۱ تا ۳ به قیمت هرکیلو تا هشت هزار و ۳۴۰ ریال از جمله آن بود.

 

بازار مرکبات مازندران که از آبان تا بهمن در اوج رونق خود قرار دارد به دنبال وقوع سرمای پائیزی دچار رکود شده بود که با ورود دولت و ارائه بسته های حمایتی در کمتر از یک ماه ، بخش خصوصی وارد عمل شد و با خرید مرکبات به قیمت بالاتر از نرخ تعیین شده ، بازار دوباره رونق گرفت ./ایرنا

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو