کد خبر: 2161

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۹ - ۶:۱۱

هیچوقت انتظار دست از سر ما بر نمی دارد

  هر وقت دل مان می‌گیرد، به طوس‌کلا می‌رویم، دسته گلی روی سنگ قبر حسن آقا می‌گذاریم و فاتحه‌ای می‌خوانیم و به خانه ...

هیچوقت انتظار دست از سر ما بر نمی دارد

                              به یاد سردار شهید طوسی

 

هر وقت دل مان می‌گیرد، به طوس‌کلا می‌رویم، دسته گلی روی سنگ قبر حسن آقا می‌گذاریم و فاتحه‌ای می‌خوانیم و به خانه بر می‌گردیم، اما هیچ وقت انتظار دست از سرما بر نمی‌دارد، یعنی او بر می‌گردد؟

 

شرق پرس: سرلشکر شهید محمدحسن طوسی «فرمانده واحد اطلاعات و عملیات و قائم مقام لشکر ویژه ۲۵ کربلا»، یکم فروردین ماه ۱۳۳۷ در طوس‌کلای نکا دیده به جهان گشود و در ۱۸ فروردین ماه ۱۳۶۶ به همراه سرداران شهید حمیدرضا نوبخت و سید منصور نبوی، در عملیات کربلای هشت در دشت خونین شلمچه، مفقود شد و استخوان پاره‌های پیکر پاکش، پس از هشت سال به وطن بازگشت.

«سرکار خانم حلیمه عرب‌زاده طوسی؛ همسر شهید» به مناسبت سالگرد شهادت این سردار آسمانی لشکر ۲۵ کربلا، مطالبی را از هجر سوزان همسر بزرگوارش، چنین نقل می‌کند: وقتی آزاده‌ها از اردوگاه‌های عراق به ایران برگشتند، محمدحسین برادر دوم شهید، عکس حسن آقا را گرفته بود و به تک تک اتوبوس‌ها سر می‌زد، به ما می‌گفت: «خانه را گردگیری کنید که با داداش بر می‌گردم.»

تا اینکه در سال ۷۴، گروه تفحص، جسد حسن آقا را توی شلمچه پیدا کردند و چند شب قبل آن من هم خواب دیدم، همه جای خانه ما را پرچم زدند و روی آن نوشته‌اند: «مالک اشتر» و یک پرچم بزرگ هم با آرم سپاه، بالای خانه ما نصب کردند که این پرچم را «آقا رحیم صفوی» برای ما فرستاده بود.

می‌ترسیدم چطور این خواب را به مادر شوهرم بگویم؟ تا اینکه بالاخره پلاک و استخوان‌های حسن آقا را در ۱۳ آبان ۷۴ با ۷۲ تن از شهدای لشکر ۲۵ ویژه کربلا تشییع کردیم.

سال‌ها از آن روز می‌گذرد، حالا گاهی من و سمیه (دخترم) آلبوم حسن آقا را از توی کمد بر می‌داریم و به عکس‌ها چشم می‌دوزیم.

هر وقت دلمان می‌گیرد، به طوس‌کلا می‌رویم، دسته گلی روی سنگ قبر حسن آقا می‌گذاریم و فاتحه‌ای می‌خوانیم و به خانه بر می‌گردیم، اما هیچ وقت انتظار دست از سرما بر نمی‌دارد، یعنی او بر می‌گردد؟

فارس

 

/انتهای خبر

هر وقت دل مان می‌گیرد، به طوس‌کلا می‌رویم، دسته گلی روی سنگ قبر حسن آقا می‌گذاریم و فاتحه‌ای می‌خوانیم و به خانه بر می‌گردیم، اما هیچ وقت انتظار دست از سرما بر نمی‌دارد، یعنی او بر می‌گردد؟! – See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930119000077#sthash.9DUz7uaq.dpuf
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو