کد خبر: 28147

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۳

هک ارتباطات مخفی CIA توسط چین

به گزارش تیتر 3 »  چین ارتباطات مخفی CIA را هک کرده است. ظاهراً هدف اصلی چین، کشتن یا زندانی کردن جاسوسان خارجی آژانس امنیت ...
به گزارش تیتر ۳ »  چین ارتباطات مخفی CIA را هک کرده است. ظاهراً هدف اصلی چین، کشتن یا زندانی کردن جاسوسان خارجی آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است.

چین به‌طورجدی آژانس امنیت ملی آمریکا را فلج کرده است. هکرهای چینی با جمع‌آوری اطلاعات جاسوسان خارجی سازمان سیا، اقدام به کشتن یا زندانی کردن این جاسوسان می‌کنند، درنتیجه ارتباط این سازمان با منابع خارجی خود قطع می‌شود.

 

 هک ارتباطات مخفی CIA توسط چین

محققان در روزنامه نیویورک‌تایمز اظهار کردند، طبق تحقیقات صورت گرفته، هکرهای چینی در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ حدود ۱۸ تا ۲۰ نفر از منابع مهم اطلاعات خارجی سازمان سیا را یا به قتل رسانده‌اند یا زندانی کرده‌اند، به‌عنوان‌مثال، یکی از آن‌ها در مقابل همکارانش در صحن ساختمان دولت به ضرب گلوله کشته شد.

برخی مسئولان معتقدند برای جلوگیری از این نوع حملات باید از روش نامنظم استفاده کرد؛ به‌عنوان‌مثال از مسیرهای مختلف عبور و مرور کرد یا جلسات را در مکان‌های مختلف برگزار نمود.

اف.بی.آی و سی.آی.ای مشغول تجزیه‌وتحلیل این عملیات‌ها هستند، اما هنوز هم به نتیجه قابل استدلالی دست نیافته‌اند.

نکته قابل‌توجه اینجا است که چگونه تا به امروز مقامات آمریکایی سکوت کرده و در مجامع بین‌المللی این موضوع را مطرح نکرده‌اند؛ البته شاید دلیلش این باشد، که این روش هک و نفوذ نشان از ضعف آمریکا در مسائل سایبری دارد. از همین رو آمریکا سکوت اختیار کرده و در تلاش برای جبران مافات است.

وب سایت سایبربان

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو