کد خبر: 7456

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۲ - ۲۰:۵۲

تحلیل بازی ایران و قطر از بعد سوم

همیشه قربانی بی تجربگی و سوء مدیریت !

اختصاصی تیتر 3 : تیم ملی فوتبال ایران در رقابتهای انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در حالی به مصاف قطر رفت که به سختی و با اشتباه حریف موفق به کسب 3 امتیاز این مسابقه شد.

جواد نکونام

تیتر ۳: تیم ملی فوتبال ایران در رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در حالی به مصاف قطر رفت که به سختی و با اشتباه حریف موفق به کسب ۳ امتیاز این مسابقه شد. این بازی یکی از ضعیف ترین نمایش های شاگردان کی روش بود که در ادامه به تحلیل آن می پردازیم…

ترکیب تیم ملی :

ترکیب تیم ملی تقریبا مناسب بود ولی ۲ ایراد اساسی داشت، یک اینکه مهدی طارمی اصلا آماده نبود و بنظر می رسد به هیچ عنوان زوج مناسبی با سردار آزمون نیست و حتی از توانایی های سردار آزمون نیز می کاهد و نکته دوم اینکه رامین رضاییان بدون تیم، در ترکیب تیم ملی فیکس بازی کرد ! فرار های ضعیفی داشت و معمولا پشت سر او خالی می شد که قطری ها از همین موضوع به نحو احسنت استفاده می کردند. در کنار این مسائل، احسان حاج صفی در روز کم فروغ خود به سر می برد، او نفوذ های خیلی بدی داشت و قطری ها از فضای پشت سر او استفاده بهینه را می برند ضمن اینکه به راحتی در مصاف های تک به تک دریبل می خورد.

اشکان دژاگه : عملکرد اشکان دژاگه بسیار نزدیک به عملکرد سال های آخر مسعود شجاعی می شود ؛ کند، بی خیال، آرام و بد ! آیا بهتر نیست یک بازیکن جوان، جویای نام، با سرعت، علاقه و چابکتر جای او را بگیرد و تیم ملی را در رسیدن به دروازه ی حریف بیشتر کمک کند؟ شاید این سوال پیش بیاید که اشکان دژاگه خیلی خوب است، اما آیا فرد دیگری را جای او امتحان کردیم تا ببینم واقعا  چه کسی خوب است؟

جواد نکونام علی دایی دیگر :

در کنار همه این موارد حضور جواد نکونام به عنوان مربی در کنار تیم ملی یکی از شاهکار های دیگر تاریخ فوتبال ایران است که هر از چند گاهی تکرار می شود. قطعا مربی تیم ملی باید حداقل سابقه مربی گری در تیم های باشگاهی و دیگر تیم ها را داشته باشد تا بعد ها بتواند به عنوان کمک مربی، مربی و نهایتا سرمربی انتخاب شود اما سوء مدیریت مسئولان فدراسیون فوتبال و همچنین شوق جواد نکونام برای در اختیار داشتن سمت مربی گری باعث شد تا جواد نکونام هم به کادر فنی اضافه شود. بی تجربگی جواد نکونام دیشب نزدیک بود کار دست ایران دهد، او پس از گل اول ایران که خیلی برای قطری ها دردناک بود حرکات جلفی از خودش نشان داد و قطری ها را تحریک کرد. قطعا یک مربی با تجربه تر سعی در آرام کردن و دلداری دادن به بازیکنان قطر می کرد، اگر قطری ها بر سر همین موضوع بازی را بر هم می زند چه؟ آنوقت مطمینا با لابی های قدرتمند خود نتیجه بازی را هم به نفع خود تغییر داده و ایران را محروم می کردند. آنچه که مهم است جواد نکونام باید محبوب بماند و حدقل نقش بهتری را در تیم ملی ایفا کند

ناهماهنگی وحشتناک :

تیم ملی در بازی با قطر اصلا برنامه ای برای رسیدن به دروازه حریف نداشت، بازیکنان به ندرت ۵ پاس صحیح به یکدیگر می دادند و نزدیک بود یک بار دیگر صدهزار تماشاچی حاضر در استادیوم آزادی را نا امید کنند. براستی اگر اشتباه آخر دروازبان قطر نبود چه می شد؟ کی روش مربی پرتغالی تیم ملی گفت ” ما قطر را نبردیم فقط به آنها نباختیم”. آیا می دانید این حرف یعنی چه؟ کی روش در ادامه گفت ” برخی ها با آتش بازی میکنند و مسئول این ناهماهنگی آنها هستند” براستی در کجای دنیا دیده می شود همه در راه موفقیت تیم ملی سنگ اندازی کنند؟ این کش و قوس چرا ختم نمی شود؟

کسانی که از کی روش و عملکرد او انتقاد می کنند باید بدانند حداقل در کاغذ ایران ماه هاست که رتبه یک آسیا را دارد، تیم کی روش علیرغم ضعف هایش تیمی منظم، با صلابت و با قدرت است و براستی کی روش یک لیدر و رهبر موفق است که بازیکنان از او حساب می برند. باید مسئولان فدراسیون و به خصوص شخص دبیر کل فدراسیون فوتبال دست از این بازی خطرناک برداشته و به حمایت همه جانبه از تیم ملی بپردازند. فوتبال امروز و یا به طور کل ورزش امروز جنگ است و بازیکنان و  تیم های ملی لشگر های جمهوری اسلامی ایران هستند، شکست ما در برابر تیم های خارجی به خصوص اعراب به منزله شکست در جنگ است، آیا می توان در دل ارتش فرد یا افرادی را یافت که در راه موفقیت ارتش سنگ اندازی کنند؟

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو