کد خبر: 9765

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ - ۲۳:۵۵

همکاری پارک های فناوری جهان با پارک علم و فناوری مازندران

تیتر 3 » رئیس پارک علم و فناوری مازندران گسترش و توسعه همکاری میان این پارک با پارک های علم و فناوری دیگر کشورهای جهان را از دستاوردهای شرکت در کنفرانس جهانی پارک علم و فناوری در مسکو اعلام کرد و گفت: همکاری تنها با یک کشور اکنون به هفت کشور افزایش یافته است.

پارک علم و فناوری

به گزارش تیتر ۳ سی و سومین کنفرانس جهانی پارک علم و فناوری (IASP2016 ) روزهای نخست مهر امسال در شهر مسکو روسیه برگزار شد و رئیس و معاون پارک علم و فناوری مازندران به عنوان نمایندگان این استان در این کنفرانس شرکت کردند .
علی معتمدزادگان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود :پیشتر پارک علم و فناوری مازندران تنها با پارک علم و فناوری کشور ترکیه ارتباط وهمکاری های تحقیقاتی و فروش محصولات را داشت .
وی ادامه داد : اکنون و با حضور و انجام مذاکرات مسئولان پارک های علم و فناوری مازندران در این کنفرانس جهانی بسترهای همکاری با دیگر کشور ها فراهم شده است .
رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت که رای زنی ها برای آغاز همکاری میان این مجموعه علمی ، تحقیقات و تجاری استان با پارک علم و فناوری کشورهای تایلند ، ، تالین کشور استونیا ، استانبول ترکیه، اسکولکوو روسیه ، کالیبر روسیه، مسقط عمان ، لیموژین فرانسه ، جانسون فنلاند ، دانشگاه ناست پاکستان و دی پارک ترکیه و نماینده وزارت علوم، صنعت و تکنولوژی ترکیه دراین کنفرانس انجام شد .
وی اظهارداشت : در گام های اولیه آغاز همکاری تلاش می شود تا زمینه آشنایی با ظرفیت ها، امکانات و حمایت های پارک های طرف مقابل مشخص شود و همچنین آشنایی با قوانین و شیوه های اجرای حمایت از نوآوری ها در کشورهای مقابل اعلام و بررسی می شود .
معتمدزادگان گفت : معرفی برنامه های حمایتی پارک های علم و فناوری طرف مذاکره و معرفی برنامه های حمایتی پارک علم و فناوری مازندران به طرف های مقابل مورد نظر است .
رئیس پارک علم و فناوری مازندران ادامه داد : با تشریح مشوق های سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری مازندران به منظور زمینه سازی برای جذب شرکت های مستقر در این پارک از جمله برنامه هایی است که در این تبادل همکاری ها لحاظ می شود .
وی همچنین از تلاش برای زمینه سازی شرکت های دانش بنیان مستقر پارک علم و فناوری مازندران و مراکز رشد وابسته درآن کشورها را به عنوان دیگر فعالیتی نام برد که در همکاری های میان پارک های علم و فناوری این چند کشور مورد نظر قرار دارد.
معتمدزادگان افزود : معرفی محصولات شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری مازندران و مراکز رشد وابسته و تشویق طرف مقابل برای انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی در مازندران از دیگر برنامه هایی است که در برنامه گسترش همکاری فی مابین این پارک با پارک های علم و فناوری دنیا پیگیری می شود .
شرکت های دانش بنیان استان مازندران از سال ۹۲ تاپایان سال گذشته سه و نیم میلیون دلار محصولات تولیدی خود را به کشورهای دیگر صادر کردند که عراق ،ترکمنستان ، ایتالیا ،افغانستان ، فنلاند و امارات متحده عربی از جمله کشورهای مقصد صادرات محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان مازندران بودند.
تجاری سازی ( تولید انبوه ) و بازاریابی از جمله مسائلی است که شرکت های دانش بنیان برای فروش و عرضه محصولاتشان آن را پیگیری می کنند که به نظر می رسد سی و سومین کنفرانس جهانی پارک علم و فناوری توانست فرصت خوبی برای این مهم فراهم آورد .
پارک علم و فناوری مازندران از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون علاوه بر ۸۵ شرکت دانش بنیان مستقر دراین پارک حدود ۷۰ شرکت نیز در مراکز رشد دانشگاههای استان مازندران فعالیت می کنند .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو