کد خبر: 3024

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۱

همتی: ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع بانک ملی قفل شد

شرق پرس: عبدالناصر همتی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به اخطار بانک ملی به بدهکاران و مهلت دو هفته ...

 

مدیرعامل بانک ملی ایران از قفل شدن ۳۰۰ هزار میلیارد ریالی منابع این بانک خبر داد و گفت: معوقات و بدهی های بانکی ملی ۱۳۰ هزار میلیارد ریال و بدهی دولت به این بانک نیز ۱۶۰ هزار میلیارد ریال است، بنابر این حدود ۳۰۰ هزار میلیارد ریال از منابع بانک ملی قفل شده است.

شرق پرس: عبدالناصر همتی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به اخطار بانک ملی به بدهکاران و مهلت دو هفته ای برای تعیین تکلیف بدهی هایشان، افزود: این بانک پیگیر دریافت مطالبات خود از بدهکاران است و فرصت دو هفته ای را برای مذاکره تعیین کرده است.

وی با بیان آنکه بدهی های بانک ملی مربوط به ۱۰ سال گذشته بوده که تاکنون وصول نشده است، اظهار داشت: بدهکاران در طول این سال ها پرداخت بدهی را به انحاء مختلف به تعویق انداخته اند.

همتی تعداد بدهکاران عمده این بانک را ۵۰ گروه اعلام کرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد از بدهکاران این زیرگروه ها ممکن است، مرتبط با یک فرد باشند.

مدیرعامل بانک ملی با اشاره به معوقات ۱۳۰ هزار میلیارد ریالی این بانک، گفت: این بدهی ها باعث شده تا بانک یادشده نتواند وظایف خود را در اقتصاد به خصوص در بخش ارایه تسهیلات خرد اجرایی کند.

وی با بیان آنکه، بانک ملی میراث دار وضعیتی نامناسب است، تاکید کرد: رقم بدهی های دولت به شرکت های بانک ملی نیز حدود ۱۶۰ هزار میلیارد ریال است و به همین دلیل قدرت مانور این بانک در پرداخت تسهیلات به طرح ها کاهش یافته است.

همتی ادامه داد: اگر بدهکاران در مهلت تعیین شده برای تعیین تکلیف بدهی ها به بانک ملی مراجعه و تکلیف بدهی ها را روشن نکنند، از ابزارهای قانونی علیه آنها استفاده خواهیم کرد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو