کد خبر: 4555

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۹ - ۸:۳۱

هشدار مقامات عربستان به احتمال مداخله نظامی ایران در عراق

شرق پرس:  عصر ایران به نقل از رویترز نوشت: سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان روز چهارشنبه در نشست رهبران عرب و کشورهای اسلامی ...

 

عربستان سعودی بدون اشاره صریح به ایران نسبت به مداخله احتمالی نظامی ایران در عراق هشدار داد.

شرق پرس:  عصر ایران به نقل از رویترز نوشت: سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان روز چهارشنبه در نشست رهبران عرب و کشورهای اسلامی در جده با اشاره به این موضوع گفت:  “وضعیت خطرناکی ” که در عراق پیش آمده٬ نشانه‌هایی از جنگ داخلی را به همراه  دارد.

وزیر خارجه عربستان بدون اشاره صریح به ایران با هشدار نسبت به اینکه بحران عراق ممکن است عواقبی منطقه ای در پی داشته باشد ، خواستار عدم مداخله نظامی کشورهای خارجی در بحران عراق شد.

الفیصل با ادعای اینکه ناآرامی های عراق ناشی از خواست های مشروع مردم این کشور از دولت مالکی است، از دولت عراق خواست بدون مداخله نظامی خارجی و دستور العمل های دیکته شده از بیرون، به خواست های مردم پاسخ داده و زمینه آشتی ملی را در این کشور فراهم کند.

وزیر خارجه عربستان در حالی از عدم مداخله خارجی در بحران عراق سخن می گوید که دولت عراق ، ریاض را متهم به حمایت از شورشیان و تروریست ها در عراق کرده است.

بر خلاف اظهارات وزیر خارجه عربستان، اما هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق روز گذشته در اظهاراتی با اشاره به درخواست دولت عراق از آمریکا برای حمله هوایی علیه مواضع داعش گفت : این درخواست در چارچوب توافق امنیتی دو جانبه بین عراق و آمریکا صورت می گیرد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو