کد خبر: 11989

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ - ۲۰:۵۸

نگرانی مدیرکل شیلات مازندران از کاهش منابع آب شیرین

تیتر 3 » مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به رشد صیادی در استان گفت: کاهش منابع آب شیرین برای تولیدات شیلاتی مازندران نگران کننده است.

شیلات

به گزارش تیتر ۳، حسین‌علی خوش باور رستمی عصر امروز در جلسه شورای اداری محمودآباد اظهار داشت: شیلات مازندران در سال گذشته در بحث پرورشی مقام نخست را در کشور کسب کرده است.

وی افزود: آمار سال گذشته ما در بحث تولید ماهیان آبزی ۸۵ هزار تن بوده و ۸۰ هزار تن در بحث صید و صیادی ماهیان خاویاری داشتیم.

رستمی بیان کرد: در بحث ماهیان پرورشی در آب بندان‌ها توسعه و رشد خوبی به برکت جمهوری اسلامی بعد از انقلاب داشته که امیدواریم امسال سقف تولید ما به ۱۰۵ هزار تن در این بخش برسد.

وی افزود: یکی از پروژه‌های ما در سال اقتصاد مقاومتی با توجه به کمبود آب شیرین پرورش ماهی در قفس بوده که مورد حمایت رهبر معظم  انقلاب قرار گرفته است.

مدیرکل شیلات مازندران تاکید کرد: به دلیل مصرف بی‌رویه از منابع آب‌های زیر زمینی در برخی از استان‌ها دچار کمبود آب شیرین هستیم.

رستمی با اشاره به اینکه ۵۸ کیلومتر طول نوار ساحلی در شهرستان‌های نور و محمودآباد است، گفت: با وجود داشتن استعدادهای بالقوه در این شهرهای ساحلی می‌توانیم توسعه غیردولتی را در این مناطق ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اقتدار بالای جمهوری اسلامی در بحث شیلات و ظرفیت موجود در مازندران و وجود ابزارهای لازم در این منطقه توانستیم دربرنامه سه ساله، ۲۰ هزار تن صید در مازندران از ماهیان آبزی پرورش و برداشت داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو