کد خبر: 12515

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۱۹:۰۶

نگرانی مجمع نمایندگان مازندران از دفع زباله های غیربهداشتی

تیتر 3 » نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه ویژه گردشگری مطالبه مجمع نمایندگان مازندران از دولت تدبیر و امید است.

مجمع نمایندگان مازندران

به گزارش تیتر ۳، علی نجفی روز شنبه در سمینار دریایی کاسپین، فرصت ها و چالش ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل بیان کرد: خرسندیم که یک منطقه از استان مازندران بعنوان منطقه آزاد تجاری اعلام شده و هم اکنون با وفاقی که در بین نمایندگان مازندران وجود دارد به طور جد بدنبال ایجاد منطقه ویژه گردشگری در سواحل استان هستم.
وی گفت : این پیشنهاد هم به دولت ارائه شده است و امیدواریم در گام بعدی بتوانیم با پیگیری این موضوع را هم محقق کنیم.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: صنعت گردشگری می تواند در رونق اقتصادی استان و کشور بسیار تاثیر گذار باشد و تحقق این امر ارتباط تنگاتنگی با سرمایه گذاری دارد.
نجفی اظهار داشت: متاسفانه زیرساخت های مناسب و کافی برای سرمایه گذاری دربخش گردشگری وجود ندارد و باید با ایجاد بستر مناسب و تشویی، سرمایه گذاران را در این بخش وارد کنیم.
* دفع زباله غیربهداشتی در مازندران نگران کننده است
وی در ادامه دفع غیر بهداشتی زباله ها را در مازندران نگران کننده دانست و گفت : برای حل این مشکل ایجاد یک ساختار ملی و متمرکز در پسماند ضروری است و در برنامه ششم به طور جدی باید برای تحقق این امر تلاش کنیم.
نجفی افزود : با حل این مشکل می توانیم امیدوار به رفع آلودگی دریای خزر باشیم.
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: متاسفانه امروزه بسیاری از ماهیانی که در گذشته در دریای خزر صید می شد هم اکنون نسل آنها منقرض شده است و باید برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.
ولی اله نانواکناری افزود: دپوی زباله در شهرهای ساحلی بشدت محیط زیست را به خصوص محیط زیست خزر را تهدید می کند و مجلس آمادگی دارد تا با کمک دولت برای رفع این مشکل چاره اندیشی کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو