کد خبر: 19667

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۷

نوبخت در مورد حسین فریدون: اگر اتهامات ثابت نشود، چه پاسخی دارید؟

تیتر 3 » سخنگوی دولت در نشست خبری خود درباره اتهامات حسین فریدون،اختلاف بین وزرا، میزان عیدی کارمندان، بخشودگی جرایم بانکی و... توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش تیتر ۳ » سخنگوی دولت در نشست خبری خود درباره اتهامات به حسین فریدون،اختلاف بین وزرا، میزان عیدی کارمندان، بخشودگی جرایم بانکی و… توضیحاتی ارائه کرد.
 
محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: گزارش امیدوار کننده از اصلاح نظام بانکی که آیین نامه اجرایی آن در هیات دولت تصویب شده ارایه می‌کنیم.

وی افزود: بر همین اساس با اصلاح تبصره قانون بودجه ٩۵، ۴۵ هزار میلیارد تومان برای تعدیه بدهی دولت به نظام بانکی و افزایش سرمایه ۶ بانک دولتی از سوی دولت فراهم شد.

اهم اظهارات سخنگوی دولت را می خوانید؛

*با این ۴۵هزار میلیارد تومان، صورت های مالی بانک های دولتی اصلاح خواهد شد و قدرت تسهیلات دهی بانک ها افزایش پیدا خواهد کرد.

*با عنایت به این اصلاحیه به بانک های عامل اجازه داده می‌شود به بخشودگی جرایم کسانی که زیر ١٠٠ میلیون تومان وام گرفتند اقدام کند و دولت نیز تا سقف ١٠ هزار میلیاردتومان نسبت به بخشودگی سود این تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومان وام گیرنده متقبل می‌شود.

*در واقع کسانی که زیر ۱۰۰میلیون تومان وام دریافت کرده اند اگر تا پایان سال اصل وام را بپردازند، بانکها جریمه ها را می بخشند و دولت سود تسهیلات را تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان به این افرد که عمدتا کشاورز هستند می‌پرداد.

*تا پایان سال حدود ۷۴هزارمیلبارد تومان درآمد نفتی به دست ما می‌رسد. خوشبختانه میزان فروش نفت بیشتر از پیش‌بینی ما برای امسال بوده است.

*اقتصاد ایران برای اولین بار در جهان به رتبه ۱۸ رسیده است، ۳۹ هزار تاکسی جایگزین‌ تاکسی‌های فرسوده شدند.

*حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد، بر این اساس ۱۴ هزارمیلیارد تومان براى افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه سال۹۶ درنظر گرفته شده است.میزان عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است

*{در رابطه با روشن بودن ارتباط آقای حسین فریدون با یکی از بدهکاران کلان بانکی و اینکه تعدادی از نمایندگان پرده از روابط برادر رئیس‌جمهور با بدهکاران کلان بانکی برداشته‌اند و موضع دولت در برابر این اتهامات} صرف نظر از اینکه برای بسیاری از افرادی که در مظان اتهام هستند و تا مدت‌ها نیز بابک زنجانی با نام “ب ز” مطرح می‌شد، اما الان صراحتا ایراد اتهام می‌شود؛ باید بگویم که قوه قضائیه قوه مستقلی است و انگیزه کافی برای برخورد با کسانی که جرم یا فساد کردند را دارد و نیازی به زحمت فرد یا نماینده‌ای نیست که نامه بنویسد و درخواست کند. اتهام‌افکنی قبل از اثبات بر افکارعمومی تاثیر دارد و اگر قوه قضائیه به این نتیجه برسد که آن اتهامات درست نبوده، چه پاسخی به افکارعمومی خواهیم داد؟

*رییس بنیاد شهید در جلسه هیات دولت گزارشی پیرامون آتش سوزی مرکز تجاری پلاسکو ارائه داد که بر این اساس شهداى آتش‌نشان، شهید خدمت شناخته شده و در کنار شهداى منا و مدافعان حرم به خاک سپرده خواهند شد.

*درباره نبودن طیب‌نیا و قاضی‌زاده هاشمی وزرای اقتصاد و بهداشت در دولت آینده و اختلاف بین وزرا}این سوال را از خودشان بپرسید که هستند یا خیر! صلاح کار خویش را وزرا می‌دانند. این‌گونه سوالات را از خودشان بپرسید؛ دولت مشکل زیاد دارد، اما ما همه را دعوت به همکاری می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو