کد خبر: 12037

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ - ۷:۲۳

نمایش توان دفاعی بسیجیان مازندران در رزمایش بزرگ جنگل و ساحل + تصاویر

تیتر 3 » بسیجیان مازندرانی روز جمعه در رزمایش مشترک رزم درجنگل و ساحل، توان رزمی و دفاعی خود را در مقابله با دشمنان فرضی و اغتشاشات احتمالی به نمایش گذاشتند

رزمایش بابلسر

رزم جنگل به محوریت رزم استانی در جنگل بلیران آمل و پنج شهرستان دیگر با حضور بسیجیان ۱۰گردان بیت المقدس و نیز رزم ساحل با حضور ۶ گردان در ساحل شهرها بابلسر، نور و تنکابن برگزار شد.
در این رزمایش ها ، پس از فراخوان نیروها در روز پنجشنبه و سازماندهی و تجهیز، گردان های حاضر به منطقه اعزام شدند و پس از تمرین تاکتیکی نیروهای عمل کننده و با پیشروی و حرکت در جنگل و ساحل برای تصرف اهداف ازپیش تعیین شده دشمن فرضی ، اقدام کردند .
فرمانده سپاه کربلا مازندران همزمان با برگزاری این رزمایش گفت : سپاه کربلا استان برای آمادگی نیروهای مردمی وبسیجی دو رزمایش را درسال جاری برنامه ریزی کرده که رزم در جنگل و ساحل دراین هفته برگزار شد و رزمایش دفاع از کوی و برزن پنجشنبه و جمعه هفته آینده در شهرهای استان برگزار خواهد شد.
سردار محمدحسین بابایی افزود : حدود ۲۵ هزار نیروی بسیجی و مردمی در ۱۱۰ گردان رزمی بیت المقدس و کوثر در این دو رزمایش شرکت خواهند کرد.
وی، با بیان اینکه با توجه به اقلیم مازندران و برخورداری استان از جنگل و ساحل ، آمادگی نیروهای رزمی درهمه مناطق ضروری است، ادامه داد : اهداف ما دررزم جنگل برای حمله به نقاط اشغالی توسط دشمن و شناسایی نقاط مخفی آنها در استان است که خوشبختانه در رزمایش روز جمعه نیروهای بسیجی به همه اهداف از پیش تعیین شده دست یافتند.
فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت : برگزاری رزم پدافند ساحل به مرکزیت بابلسر و با تلفیق نیروی دریایی سپاه و نیروهای بسیجی صحنه ای بسیار خوب و امیدوار کننده ای را ایجاد کرده بود.
سردار بابایی همچنین از برگزاری رزمایش دفاع از کوی و برزن در روز ۱۳ و ۱۴ آبان ماه در شهرهای استان خبر داد و افزود : این رزمایش درون شهری و شامل دفاع از کوی و برزن ، مبارزه با اغتشاشات و امداد و نجات است.
وی با اشاره به تهدیدات استکبار علیه نظام اسلامی و تلاش دشمن برای نفوذ به کشور ، ادامه داد : بسیج به عنوان مدافع ارزش های انقلاب و اسلام همواره در مقابله هر تهدیدی نقش موثری داشته و آمادگی های خود را برای مقابله با تهدیدها به روز می کند.
فرمانده سپاه کربلا مازندران یادآورشد : امروز نیز بسیجیان ضمن تجدید عهد و پیمان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان های شهدا ، آمادگی کامل دارند در هر عرصه ای که نظام اسلامی لازم ببیند حضوری موثر داشته باشند.
ازجمعیت حدود سه میلیون و ۲۰۰هزارنفری مازندران، بیش از نیمی از آنان عضو واحدهای مختلف بسیج هستند

تصاویر ایسنا از این رزمایش :

%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
%image_alt%
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو