کد خبر: 73351

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ - ۲۳:۳۱

مدیرکل ارشاد مازندران:

نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مازندران برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به تعدد برنامه‌های فرهنگی در ماه آبان امسال در استان، گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب آبان امسال در مازندران برگزار می‌شود.

کتابخانه

تیتر ۳: احد جاودانی امروز در جلسه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب مازندران در استانداری اظهار داشت: کتاب نقش مهمی در پویایی و ارتقاءسطح علمی جامعه دارد که برپایی نمایشگاه کتاب به عنوان بزرگ‌ترین رخداد فرهنگی، گامی موثر در این زمینه است.

 

وی افزود: سال گذشته ۳۲۰ غرفه،۵۷۰ ناشرو بیش از ۸۰ هزار عنوان کتاب در استان ایجاد که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کتاب به فروش رسید که ۵۵۰ میلیون تومان بن یارانه ای نیز برای خرید کتاب اهدا شد.

 

جاودانی تصریح کرد: دهم تا پانزدهم آبان زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بوده که همه دستگاه‌های اجرایی باید دربرگزاری این امر کمک کنند.

 

وی گفت: سال گذشته ناشرینی از کشورهای اسپانیا، آلمان،کره، ترکیه، سوریه، عراق و لبنان در نمایشگاه بین المللی کتاب شرکت کردند که امسال تعداد کشورها بیشتر می‌شود.

 

مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: نقد کتاب، نشست‌های فکری و اندیشه ای،  قصه‌گویی، ایستگاه نقاشی کودک، غرفه عفاف و حجاب برخی از برنامه‌های نمایشگاه کتاب استان است.

 

جاودانی افزود: ناشرین مشغول ثبت نام هستند که امسال تلاش داریم علاوه بر مرکز، در غرب استان نیز یک نمایشگاه دایر شود.

 

ناشران استانی در نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران شرکت کنند

عیسی قاسمی طوسی اظهار داشت: برپایی نمایشگاه کتاب بزرگ‌ترین رخداد فرهنگی بوده که همه آحاد جامعه به ویژه دانشجویان و دانش آموزان حضوری فعال داشته باشند.

 

وی افزود: دشمن امروز تلاش دارد تفکر و ایده جوانان را با فضای مجازی به سوی افکار و اهداف خود بکشاند که نمایشگاه کتاب فرصتی برای آشنایی هرچه بیشتر نسل امروز با دستاوردهای انقلاب و تاریخ جهان و اسلام است.

 

قاسمی تصریح کرد: باید ناشران استانی برای معرفی کتاب خود از این فضا استفاده کنند که باید اطلاع رسانی‌ها دقیق و به موقع باشد.

 

طوسی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی در اجرای مطلوب نمایشگاه تلاش کنند و دستگاه‌های خدمات رسان در زمینه تامین برق و آب همکاری کنند و  باید به بحث ایاب و ذهاب توجه شود.

 

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران افزود: با توجه به محدودیت منابع دولت و وجود تنگناها، دولت درحوزه فرهنگ و پژوهش منابع خوبی را اختصاص داده است.

 

سرهنگ پاسدار مهدی باقری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران نیز در این نشست گفت:چون نمایشگاه عصر برگزار می‌شود و مکان  نمایشگاه به راه آهن نزدیک بوده که برای جلوگیری از وقوع حوادث، تعداد نگهبانان راه آهن در این ایام بیشتر شود./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو